Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 181
Wkurza mnie jak ludzie w Polsce nie szanują wizyt u lekarza POZ, w sumie u żadnego ale w POZ w szczególności.

Bilans na dzisiaj 10 osób nie przyszło na umówione wizyty. Słoneczko zaświeciło i nagle nie chce się iść do lekarza. Każda wizyta dla przychodni do koszt około 40zł, które przychodnia musi ponieść tak czy siak.
Kolejne osoby z dzisiaj to rozmowa w stylu od wczoraj drapie mnie w gardle i koniecznie chciałem usłyszeć opinie lekarza na ten temat. W końcu jest "za darmo".

Nie żeby nie podobało mi się praktycznie, siedzę, czytam książkę, dokształcam się, a kasa na spłatę leasingów leci.

Ale #!$%@? to jak zwykle publiczne pieniądze, można by w cenie tych wizyt dać podwyżki dziewczynom ze środowiska które jeżdżą opatrywać zgniłe nogi. Można by zatrudnić tłumacza, bo ostatnio z pacjentami porozumiewam się głównie Google tlumacz PL <--> UA, można by zwiększyć pakiet badań możliwych do zlecenia w POZ np o jeb**** Dopplera po którego odsyłam 10 razy w tygodniu do poradni chirurgicznej. Ale nie lepiej #!$%@?ć na nieodbyte wizyty. No bo jak Zębala chciał wprowadzenia 10zł za każdą wizytę to go ludzie zakrzyczeli.
#medycyna #lekarz no i niestety #zalesie
  • 153
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dr_Batman: od lat mówię, że każda wizyta w POZ powinna być obłożona symboliczną kwotą np. 20 albo 30zl. Niech ubezpieczalnie prywatne to rekompensują, bo dlaczego nie.

Wtedy wszyscy, którzy przychodzą sobie proozmawiać, albo szukają dobrego antybiotyku na katar, dwa razy by się zastanowili przed rejestracją.
@dr_Batman: zlikwidować państwo opiekuńcze :)


NFZ w sumie słabo przędzie, ale nie upadnie, bo jest państwowy. Kiedyś musiałem kupić ortezę, oczywiście dofinansowanie, papiery do podpisania złamaną ręką itd. Kosztowało mnie to w szpitalnym sklepie 30 zł, niby niewiele, ale refundacja wynosiła 90%. Identyczna orteza na allegro kosztowała 90-95 zł w tamtym momencie. Sklep w szpitalu rżnie NFZ jak chce, podejrzewam, że nie on jeden. NFZ nie jest zarządzany dobrze i tu
@dr_Batman:

Ale #!$%@? to jak zwykle publiczne pieniądze, można by w cenie tych wizyt dać podwyżki dziewczynom ze środowiska które jeżdżą opatrywać zgniłe nogi. Można by zatrudnić tłumacza, bo ostatnio z pacjentami porozumiewam się głównie Google tlumacz PL <--> UA, można by zwiększyć pakiet badań możliwych do zlecenia w POZ np o jeb**** Dopplera po którego odsyłam 10 razy w tygodniu do poradni chirurgicznej.


Ciężki wybór, niby zdrowie Polaków jest ważne,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ChamskoCytuje: Co ty myślisz ze ubezpieczyciele prowadzą działalność charytatywną? Nie rozumiesz że na większość leczenia specjalistycznego szary człowiek nigdy nie zarobi? Leczenie szpiczaka to milion rocznie na pacjenta. Myślisz że ile musiałby ubezpieczyciel kosić żeby opłacało mu sie po jednym pacjencie że szpiczakiem? 1 tysiąc składki miesięcznie? Daje 12k rocznie, faje pół melona przez całe zawodowe życie. Możesz sobie za to kupić rok leczenia onkologicznego pospolitego nowotworu xDDDDDD a powiedz człowiekowi
Co ty myślisz ze ubezpieczyciele prowadzą działalność charytatywną?


@dr_Batman: W tej chwili to ja od lat taką działaność prowadzę płacąc 1500zł miesiecznie za cos z czego nie mogę nawet skorzystać, bo albo terminy długie, albo jakość usługi #!$%@?. Jak już ma być składka to każdy taką samą minimalną stawkę. Płacą więcej nie dostaję nic w zamian.
@dr_Batman:

Niestety od dnia jeden wiedziałam że to nie dla mnie, a to już ponad 10 lat od początku studiów i moja głowa jest w świetnym miejscu, a jak nie było dla mnie wtedy tak nie jest teraz :)


Nie rozumiem tego, jesteś lekarzem ale od początku nie chciałaś pracować jako lekarz? przecież to prosta droga do depresji albo wypalenia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ChamskoCytuje: Płacisz też więcej podatku a drogi którymi jeździsz swoim drogim autem są tak samo #!$%@? jak te którymi jeżdżą biedni w swoich oplach. Jak wszyscy będą płacić 200zł to nikt nie dostanie leków na raka. I taka jest różnica mówcy mną a tobą, ja patrzę na dwie strony medalu a ty jedną. Ja płacę kolosalną składkę razem z mężem, nie podoba mi się to ale ja rozumiem że problemu nie
@dr_Batman: róznica że ty na tym korzystasz, a ja nie. Podstawowa opieka medyczna powinna być w całosci prywatna, byłoby taniej i jakość usług by wzrosła. A dużo mniejsza składka szłaby na utrzymanie szpitali i leczenie trudnych i kosztownych przypadków. Nie ma sensu utrzymywać miliona przychodni które służą wyłacznie wypisywaniu recept i skierowań
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@hansschrodinger: Miałam zły driver, wpajano mi że ważna jest stabilna praca i pewnie pieniądze a nie szczęście i satysfakcja. Teraz zdobyłam mądrość życiową na własną rękę i wiem że jest inaczej. Ale takie przekleństwo pokoleń wychowywanych przez rodziców żyjących przez komunę w biedzie. Gdybym była wychowywana w dostatku, a mój rozwój osobisty był pielęgnowany była bym artystką, miała pracę kreatywną. Tymczasem wychowywałam się chodząc w trampkach w zimie a przez ostatnią
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@ChamskoCytuje: Nic nie korzystam, to tak jakby obwiniał brukarza że układa chodnik z twoich podatków. Dalej nic nie rozumiesz. Jeszcze nie zacząłeś mnie obrażać więc będę optymistyczna co do twojego nastawienia do poszerzania światopoglądu, i coś jeszcze dołożę. Jest coś takiego jak wartość pewnych działań w medycynie. Np szczepienia, policzono ile pieniędzy kosztują szczepienia a ile leczenie chorób. Jeśli szczepienie kosztuje mniej niż leczenie państwu się to opłaca i zrefunduje szczepionkę.
@dr_Batman do ilu z tych 10 osób Ty albo kobieta z rejestracji zadzwoniła, tak z ciekawości? Zakładacie w ogóle, że ktoś mógł nie dotrzeć na czas? Że mógł zemdleć? Czy po prostu lubisz marudzić, ale tak naprawdę masz to w dupie.

A co do dentystów to xD u dentysty mogę zostawić i 300 złotych za głupie wypełnienie, ale wiem za co płacę. Za fachowość, za pracę i za rozwiązanie problemu. Do lekarza