Wpis z mikrobloga

Zawsze mnie zastanawia pierszeństwo na tej drodze.
Według mnie jadąc ołtaszynśką nie muszę puszczać tych z prawej, bo jest to droga brukowana. Wcześniej nie ma żadnych znaków. Kolejne skrzyżowanie jest równorzędne, namalowane są a drodze przerywaną linią pasy gdzie się należy zatrzymać, wszystkie ulice są z tego samego materiału (asfalt).
Czy trzeba puszczać tych z ulicy po prawej stronie?

#wroclaw #prawojazdy #droga #skrzyzowanie #pierszenstwo #pytanie
Apollowho - Zawsze mnie zastanawia pierszeństwo na tej drodze.
 Według mnie jadąc oł...

źródło: comment_1649940644sB9VDcdJhSXEvW93BI0fjh.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kamilos01: @Murasame: no to wiadomo, ale to jest prawo naturalne, najwyższego rzędu, w zasadzie zaraz obok tej, że pierwszeństwo ma ten, kto ma Autocasco. Jeszcze nie wiemy, czy ponad zasadą, że pierwszeństwo ma większy. Tu jest spory i zacięty spór w doktrynie.
  • Odpowiedz
  • 4
Nie zesrajcie się z tą brukowana, chodziło kiz e wygląda jak droga wewnętrzna, szukałem tam tabliczki ale nie widziałem, a wydaje mi się że powinna być droga wewnętrzna bo obok są domy, sklep, ludzie parkują na ulicy (wiem zeto nie wytyczne, ale wcześniej na zwycieskiej duzo jest podobnych wewnętrznych dróg). Czekam na dalsze ekspertyzy
  • Odpowiedz
  • 0
@Murasame a ja pytam poważnie bo jadąc z kolega zszokowany pytał mnie czemu tu puszczam kogoś. Powiedziałem że jest z prawej strony. A ten cos zaczął właśnie o tych drogach mówić i zglupialem
  • Odpowiedz
@Apollowho: To po lewej wygląda jak dojazd do firmy i pewnie bym nie stanął. Po prawej wygląda jak wyjazd z ulicy / osiedla. Nie widać żadnych znaków, że to wewnętrzna - równorzędne jak dla mnie, więc puszczam.
  • Odpowiedz