Wpis z mikrobloga

Zawsze mnie zastanawia pierszeństwo na tej drodze.
Według mnie jadąc ołtaszynśką nie muszę puszczać tych z prawej, bo jest to droga brukowana. Wcześniej nie ma żadnych znaków. Kolejne skrzyżowanie jest równorzędne, namalowane są a drodze przerywaną linią pasy gdzie się należy zatrzymać, wszystkie ulice są z tego samego materiału (asfalt).
Czy trzeba puszczać tych z ulicy po prawej stronie?

#wroclaw #prawojazdy #droga #skrzyzowanie #pierszenstwo #pytanie
Apollowho - Zawsze mnie zastanawia pierszeństwo na tej drodze.
 Według mnie jadąc oł...

źródło: comment_1649940644sB9VDcdJhSXEvW93BI0fjh.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Apollowho: dobra, bo widzę że dużo ludzi śmieszkuje.
Na pewno ta boczna nie jest drogą podporządkowaną, bo wtedy musiałyby być znaki.
Czy jest to skrzyżowanie równorzędne? Być może. Nie wiadomo, bo niby skrzyżowanie dalej masz namalowane linie zatrzymania a tutaj nie, ale nie jest to obowiązkowy znak.
Czy jest to droga wewnętrzna? Nie wiadomo, bo nie ma znaków i tabliczek, które o tym mówią.
Jak to sprawdzić? Wejsc na mapę katastralną gminy lub powiatu - tam drogi wewnętrzne są oznaczone innym kolorem.
Jak jeździć bez sprawdzenia statusu drogi? Jak jedziesz "główną" to traktuj to jako równorzędne - unikniesz niebezpiecznych sytuacji na 100%. Jak wyjeżdżasz z tej bocznej brukowanej to traktuj to jako włączaniw do ruchu - unikniesz niebezpiecznych sytuacji
  • Odpowiedz
@Apollowho: tak najczęściej wyglądają drogi wewnętrzne.
Tu albo zabrakło znaku, bo ktoś nie mógł długo wyjechać ( ͡° ͜ʖ ͡°) albo się dogadali i miasto drogę wzięło pod swoje skrzydła.

Ożynowa - od ul. Ołtaszyńskiej do ul. Wojszyckiej obr. Partynice AM 5 dz.304/3;197/6;AM8 dz. 5/4;26/5;7/16;26/8 - droga gminna.

Więc chyba jednak mają pierwszeństwo z prawej, bo nie jest wewnętrzną.
  • Odpowiedz
nie muszę puszczać tych z prawej,


@Apollowho: no kto ci zabroni, nie musisz, tylko potem jak coś to wypada przeprosić i zapłacić ( ͡º ͜ʖ͡º)

dalej jest wymalowane bo 10 lat temu zrobili remont. Dlaczego nie zrobili od razu remontu całej Ołtaszyńskiej - nie wiem.
  • Odpowiedz
to droga brukowana


@Apollowho: To nie ma znaczenia. Skoro nawierzchnia obu jezdni jest utwardzona i nie ma żadnych znaków, to mamy skrzyżowanie różnorzędne.
  • Odpowiedz
@Apollowho: to jest skrzyżowanie równorzędne. Ta brukowana ulica jest drogą publiczną. Ołtaszyńska jest w strefie 30 i bardzo często w strefie 30 dąży się do tego żeby skrzyżowania były równorzędne. Na starym mieście jest pełno stref 30 z brukowaną kostką, także uważaj tam ;)
  • Odpowiedz
@Apollowho: ja wiem o co Ci chodzi, ale jakbyś tak policjantowi tłumaczył, to by chyba nie wytrzymał z poważną miną :)

- czemu Pan nie ustąpił pierwszeństwa?
- a bo myslalem, ze to droga wewnętrzna bo obok są domy, sklep, ludzie parkują na ulicy
- aha.

Jest to normalna droga. Niestety skrzyzowanie z dupy, brak znaków poziomych sugerujących skrzyzowanie równorzędne. Ale fakt faktem, jesdt to skrzyzowanie rownorzędne. A propost tego
  • Odpowiedz
  • 0
Źle oznaczenie, ta z prawej powinna być oznaczona jako podporządkowana. Ja puszczam tych z prawej, bo wg. mnie mają pierwszeństwo.
  • Odpowiedz