Wpis z mikrobloga

hej, kupiłem sobie przypadkiem na szybko router do garażu Archer C6 i widze że ma on funkcje OneMesh - byłem przekonany że mesh to domena droższych routerów - działa to dobrze w tym modelu?
moge sobie kupić jeszcze 3 takie same i one utworzą mesh czy musze mieć te jakieś specjalne repeatery np. RE315? każdy router by był podłaczony kablem jednak działają one tylko jako AP i nie mają aktywnego DHCP, tym zajmuje się mikrotik bez wifi
#siecikomputerowe #wifi
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dktr: hmm nigdzie nie widze żeby ten router wspierał te standardy, przynajmniej producent sie tym nie chwali. Czyli ich mesh polega na tym że domyślnie wszystkie AP ustawiają takie samo SSID i metode autoryzacji? bo tak to ja mam zrobione teraz i działa tak se, klient przełacza się dopiero jak sygnał się gubi lub przez dłuższy czas jest słaby
  • Odpowiedz
@bruuh: Pewnie tak a i tak głównie zależy to od klienta czy się przełączy bo tylko on wie jakie ma dostępne inne AP w okolicy i z jakim sygnałem.
  • Odpowiedz
@pinczerus: no ja nie wiem jakoś jestem sceptycznie nastawiony jesli chodzi o repeatery, specjalnie przy budowie domu kazałem sobie poprowadzić ethernet to strategicznych miejsc i mam tam AP podpięte kablem, chciałbym zobaczyć jak ktoś tak układa repeatery żeby z jednego AP zbudował szybszą sieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@pinczerus: no ja wiem ale przy moim metrażu ubiquity wychodzi ładnych kilka tys zł, a ten archer kosztuje 150zł/szt stąd moje oryginalne pytanie, aż tak mi to nie przeszkadza żebym tyle inwestował
  • Odpowiedz
@bruuh: Wiesz co zastanow sie jak dziala repeater skoro mowisz, ze masz poprowadzone kable to po co w ogole mylisz o meshu ktory jest bardziej okresleniem marketingowym zeby sprzedawac drozsze repeatery. Onemesh to po prostu dodanie podobnej funkcjonalnosci w samodzielnych routerach, nie bedzie dzialac tak samo jak urzadzenia typu deco od tplinka. Inni producenci tez maja cos takiego a wczesniej zawsze mozna bylo psuc sobie siec repeaterem albo wds bridge
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister: nie no repeaterów nie rozważałem, po prostu myślałem że istnieje jakiś lepszy sposób na zrobienie jednej sieci z wielu urządzeń niż ustawienie jednego SSID i takiej samej metody autoryzacji bo to ja jestem w stanie sobie sam wyklikać w panelu każdego routera
jak ten cały mesh to tylko skrypt który właśnie to robi za mnie to nie widze sensu płacić za to bo już mam tak zrobione ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@bruuh: Mesh to marketingowo najczesciej zestawy laczace sie z zalozenia bezprzewodowo. To co opisales to nie polowa drogi, wyzej w odpowiedziach miales wspomniany roaming, tego nie zrobisz na routerach ale moze niektore dedykowane zestawy mesh czy wlasnie kontroler ubuqiti, omada tplink obsluguje jesli kontroler jest caly czas aktywny.
  • Odpowiedz