Wpis z mikrobloga

@W_goracej_wodzie_company: 2% netto (dodaj 23% vat) biorą od jednej strony, zazwyczaj albo sie bierze 2-3% od obu stron, albo 4-5% netto od jednej strony (to zdecydowanie lepsze rozwiazanie).
Procenty te wynikają z bardzo wielu rzeczy:
- kosztów prowadzanie działanosci
- kosztów promocji ogłoszen na portalach (jest ich kilka), podbijania, promowania - płatne co miesiąc - wiec jak nieruchomość sprzedaje się X miesięcy, to placi sie za X miesiecy promowania na portalach
@virtroy: W dodatku nawet przy zamkniętej możesz całkowicie pominąć pośrednika tylko nawet jeśli to zrobisz a umowę podpisałeś to wynagrodzenie jest mu należne w pewnych określonych przypadkach zgodnie z umową. W przypadku pośrednictwa możesz mieć też sytuację w której będziesz musiał wypłacić wynagrodzenie kilku agentom i czasami podzielą się prowizją a czasami będzie się wyplacało każdemu daną prowizję. Choć te sytuacje to akurat dosyć rzadka sprawa i generalnie zazwyczaj są efektem
Pośrednicy to rak. Zazwyczaj spamują ofertami ze wspólnego systemu wymiany ofert, do tego zazwyczaj ukrywają wady prawne i techniczne mieszkania (a powinni przed nimi ostrzegać).
Kompleksowa obsługa powinna być taka, że pomagają znaleźć fajne mieszkanie, pozbawione wad, doradzają w sprawie kredytu i umowy kupna-sprzedaży, oferują usługę przeprowadzki itd...
@tuomollo: Mylisz doradztwo z pośrednictwem. Przeczytaj UGN wieśniaku z Będargowa. Pośrednictwem jest już samo skojarzenie stron transakcji takie jak np przekazanie numeru telefonu sprzedającemu stronie kupującej i za samo to można kasować już kasę i nie trzeba robić nic ponadto.

Wszelka obsługa, doradztwo kredytowe, pisanie umów przedwstępnych, przeprowadzanie to są usługi dodatkowe. I w ogóle kredytowaiemi przeprowadzkami zajmują się inne firmy.

Dalej pisz o swoich urojeniach dzieciaka ze wsi który mówi
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: a dlaczego taki pośrednik nie może obsłużyć klienta kompleksowo?
Wysyłanie na maila setki ofert, które klient sam może sobie wyszukać w internecie to nie jest obsługa tylko spam.
Kupowałem i wynajmowałem wiele nieruchomości i zazwyczaj pośrednik kłamał albo ukrywał niewygodne fakty, dlatego uważam, że pośrednicy to rak.
a dlaczego taki pośrednik nie może obsłużyć klienta kompleksowo?


@tuomollo: Bo osoba która ma za cel kojarzyć strony transakcji nie musi robić więcej niż kojarzenie stron transakcji wszystko to jest ponadto.

Jak do stomatologa idziesz to też narzekasz, że nie jesteś kompleksowo obsłużony bo do ortodonty idziesz osobno? Pośrednik ma skojarzyć strony, notariusz spisać umowę przedwstępną i przeniesienia, firma przeprowadzkowa przeprowadzić a doradca kredytowy pomóc przy kredytowaniu. I te osoby powinny
@Krupier: Pierwszy telefon odebrała moja żona i na początku trochę spanikowała, ale potem kazaliśmy mu #!$%@?ć i jego ogłoszenie wisiało z miesiąc. Potem już nie obserwowałem.
@KromkaMistrz: Ale ile może kosztować? 2000 zł? A nie 25k jak przy 5%*500k. Z mojego doświadczenia pośrednicy są niepotrzebni poza dokonywaniem czynności administracyjnych, ale do tego nie musza być wynagradzani prowizyjnie a on wykonania czynności ryczaltowo (nie wiem dlaczego dla nieruchomosci wartej X mam zapłacić więcej niż od Y podczas gdy obie są podobne i zakres działań tez jest podobny)
@W_goracej_wodzie_company: pobieraja od obu po te minimum 3%... W szczecinie to jakas masakra jest. patrzac ze to moze byc 3% z dwoch stron daje 6% kwoty transakcji. no teraz ciezko znalezc cos ponizej 500k - wiec jezeli dojdzie do transakcji to posrednik zarobi 30 000 - moim zdaniem to nic tylko zostac posrednikiem bo kasa przyjemna :D ale p5rawda jest taka ze do posrednika ida ogloszenia #!$%@? albo ewentualnie takie gdzie