Wpis z mikrobloga

Nagłówki gazet i co o tym sądzę

-The U.S. Economy Is Booming. So Why Are Economists Worrying About a Recession?

-The Great Resignation is much more normal than you think, according to the San Francisco Fed

Jeb..i lunatycy, co Oni pier.. lą?
Przez ostatnie miesiące rekordowe ilości ludzi opuściło i cały czas opuszcza swoje stanowisko pracy, bo po prostu, nie opłaca im się pracować. I to jest ta ich rosnąca/kwitnąca gospodarka, to jest według nich normalne? Skąd niby te rekordowe ilości nowych miejsc pracy? No właśnie stąd, że nikt nie chce robić w gorszej pracy niż przed chwilą opuścił

Miliony ludzi opuszczają prace, nie chcą podjąć się nowej, bo płacą jest niewystarczająca i to jest ku..a norma? Ludzie używają kart kredytowych jak szaleni, bijąc w tym przedziale kolejne rekordy i to jest norma? Ludzie mający pieniądze nie używają kart kredytowych, bo niby po co...
Propagandą #!$%@?..a, białe jest czarne a czarne jest białe
#gielda #ekonomia #finanse #gospodarka
Pobierz Bykuofwall_street - Nagłówki gazet i co o tym sądzę 

-The U.S. Economy Is Booming....
źródło: comment_1649631864ILApn4uR15TaMgYrAls34n.jpg
  • 18
Ludzie mający pieniądze nie używają kart kredytowych, bo niby po co...


@Byku_of_wall_street:

LOLSĄ.

Jak to po co - żeby, kolejno:

- korzystać z benefitów KK (choćby Citi ma sporo zniżek - raczej 10% przy nieco ambitniejszych wydatkach, ale zawsze),
- żeby pensja przez te dodatkowe dwa miesiące pracowała na RO, lokacie czy czym tam,
- żeby flipować kapitałem (oscylatorek!) - uwaga, o s t r o ż n i e.
@Filipterka25:
To jest nonsens, bo rzeczywista kwota odsetek, które będziesz musiał zapłacić, będzie zależeć od posiadanej karty, ale typowa roczna stopa oprocentowania (APR) pobierana od kart kredytowych wynosi zwykle około 19%.
To pomysł, jak FED(to tylko kwestia czasu) agresywnie podniesie stopy procentowe, to od razu oprocentowanie kart wywali w kosmos, a to ich pozamiata z planszy
Jedyny powodem używania kart jest brak pieniędzy
To jest nonsens, bo rzeczywista kwota odsetek, które będziesz musiał zapłacić, będzie zależeć od posiadanej karty, ale typowa roczna stopa oprocentowania (APR) pobierana od kart kredytowych wynosi zwykle około 19%.


@Byku_of_wall_street: Co to za bzudry xD

Widziałeś kiedyś kartę kredytową? Wiesz, jak to działa? KK mają tzw. grace period - okres pomiędzy wydatkiem a momentem, kiedy zaczyna się naliczać odsetki. Jeżeli spłacisz w tym czasie, to odsetki wynoszą 0 zł 0
Ale mi chodzi co się dzieje za oceanem, największej gospodarce swiata


@Byku_of_wall_street: a co, nie mają tam grace period w kartach kredytowych czy powszechnie odkładają ich spłatę? XD

W lutym tego roku zakredytowani się na 41.8 miliarda dolarów, a to nie jest zdrowa sytuacja, tylko popaprana


@Byku_of_wall_street: No lol, na 300 milion obywateli to są grosze.
@Filipterka25:
Grosze? Chyba trochę wieje od Ciebie ignorancja
W styczniu zadłużyli, się na 8.9 miliarda dolarów a już miesiąc później wzrosło to do 41.8 miliardów
Rozumiesz? Z 8.9 do 41.8 w miesiąc.! A jeszcze nie podali danych za marzec, przewiduję na spokojnie 80-100 miliardów
Mało tego, wynik za luty był największym od 2001roku, dlatego ten z marca pewnie wbije ath
Te dane są bardzo bardzo ostrzegające i informujące dokąd to zmierza
@Filipterka25:
Zainteresuj się co się dzieje nieco dalej, niż nasze podwórko
Tam życie stało bardzo bardzo drogie
Nikt tam w obecnej sytuacji gospodarczej nie kupuje żadnych telewizorów, pralek, lodówkek, samochodów tylko wszystko idzie na bieżące sprawy, na zapewnienie 3 posiłków na stole i opłacie rachunków. Ludzie żyją i pracują w innych stanach, bo ich nie stać na mieszkanie, opłaty
Złote czasu po wydruku pieniędzy przez FED się skończyły
Skąd niby te rekordowe ilości nowych miejsc pracy?


bo covid zniknął więc miejsca pracy jak np na siłowni znów są do obsadzenia

Ludzie mający pieniądze nie używają kart kredytowych, bo niby po co...


no jak to po co - by ciągnąć z tego profity. Wiem że europejskie karty nie są w tym dobre, ale w USA możesz mieć nawet 4% zwrotu od każdej transakcji (w pieniądzach, nie punktach) i jak się dobrze
Kurde, nie wiedziałem że nie mam piniondzów, a mj flipping kasą z kart (na obligacjach skarbowych xDDDDD) wynika z braku kasy.


@Filipterka25: ja z KK to tylko cashbacki ciągnę, może podzielisz się jak to flipujesz? Przecież na obligacje jest limit.
@Kolczaneiro: o polskich realiach niestety nie wypowiem się (OP pisał o USA). No ale kiedyś miałem polskie KK i się opłacało. To np zależy od tego czy latasz (to wtedy pod to bierzesz kartę) albo co i gdzie kupujesz. Szybkie spojrzenie pokazuje że Citi ma dobrą ofertę.
To podobnie jak tu - nie ma jednej KK dobrej do wszystkiego, stąd ma się kilka jeśli to możliwe.
@animuss ale ogólnie wniosek taki ze umiejętne korzystanie z karty kredytowej może dać zarobić? Bo dzwonią do mnie raz na jakis czas z banku właśnie z ofertą Karty kredytowej tylko zawsze odmawiam
@animuss przeczytałem to właśnie wczesniej, wychodzi na to że poza tymi ofertami z top3 to nie dostaje sie nic szczególnego żadnych bonusów, chyba że są poukrywane w szczegółach oferty
@Kolczaneiro: 3 sensownie wyglądające oferty to nie jest źle :> Przeanalizuj, zobacz czy przy swoich wydatkach (typ, wielkość) to zadziała dobrze (zrób symulację).
Do tego teraz mogą się pojawiać dobre oferty lokat / kont oszczędnościowych, to już na tym można mieć zysk.