Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@znikam5: jest też dobra książka bodajże "jak mówić żeby dzieci nas słuchały" i druga część "jak słuchać żeby dzieci mówiły" +- dokładnych tytułów nie pamiętam
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@znikam5: "rodzicielstwo bliskości" saersa zmieniło mi żyćko.
I książki Pani Montessori zmieniły również całe moje rodzicielstwo. Jeśli chcesz, to napisz do mnie jutro, to konkretnie Ci napiszę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Czesterek: Jak chcesz łowić karasie z kałuży, to musisz egzamin zdać i licencję zdobyć, ale do wychowania człowieka wystarczy myśleć logicznie. To chcesz przekazać?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Czesterek: problem leży w popularności tagu przegryw. Ja taki super zaradny chyba nie byłem, bo mam wrażenie, że bez lektury powielałbym wiele niepotrzebnych rodzicielskich błędów. Wolę poczytać i choćby spróbować coś zrobić lepiej, niż kierować się chłopskim rozumem i intuicją.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@znikam5: "jak mówić..." którą już wcześniej polecali jest fajna na początek bo ma sporo prostych, życiowych przykładów.
Poza tym "rodzicielstwo przez zabawę",
"dialog zamiast kar",
"dziecko z bliska",
"Rodzeństwo bez rywalizacji",
może do tego "wychowanie bez nagród i kar".

Jeśli wolisz słuchać zamiast czytać to Gosia Stańczyk na teraz cykl wykładów w ramach webinarowej wiosny- i tam jest dostęp do ponad 30 przeróżnych webinarów o wychowaniu- polecam.
  • Odpowiedz