Wpis z mikrobloga

@RafDan: powiem tak nie dziwi mnie fakt zniszczenia s300, dzisiaj widziałem na telegramie filmik z Odessy z wozem dowodzenia operatorów Bayraktarów.

Na Ukrainie masz w #!$%@? sabotażystów, wystarczy info o przejezdzie tego sprzętu i jest po nim.
@Noiceno: A co ten wóz tam robił, skoro ponoć już dawno wszystkie zestrzelone, i brak filmów ma to potwierdzać?

Zniszczyć zawsze mogli, ale czekam na dowody, bo Ławrow mówił że nie pozwoli na przekazanie, a ponoć już 2 dni temu był ten system na Ukr.
@RafDan: Ukraina nie udostępni takich danych, lepsze systemy OPL mają lepsze radary, zostawiają anomalie po czym możesz dotrzeć gdzie są ulokowane, satelity zwiadowcze Rosyjskie + Chińskie aby poznać dokładną lokalizacje. Flota Czarno Morska jest zdolna zasypać taki system 300-400 kalibrami w 30minut.

Więc tak, rozlokowanie takiego systemu jest problematyczne.
@Noiceno: podejrzewam że ta dostawa sprzętu nawet nie została jeszcze użyta w walce, muszą to obsadzić załoga, wysłać w jakieś rozsądne miejsce, kilka dni przynajmniej to zajmie, musiałalaby w to jakaś rakieta walnąć ale żeby tak się stało to muszą to dokładnie namierzyć. To tak jak z tym snajperem, ochotnikami, przejętymi pustymi pojemnikami po nlawach itd, najlepiej czekać na jakieś potwierdzenie zdjęciem zniszczenia
@Noiceno: Ale to dalej nie zmienia nic, w tym że jedynym źródłem jest propagandowe konto, które twierdzi że jest baza nato w Mariupolu i ogólnie ma setki fejków na profilu.

No i dlaczego ten system obsługi dronow TB2 nie został zniszczony, skoro są tacy potężni według Ciebie? xD
@RafDan: lol, zrepostowałem post z Twittera, wozy dowodzenia bayraktarów to już o wiele trudniejszy cel, mogą być w ciągłym ruchu, zmieniać pozycje po każdej misji, nie emitują anomalii radarowych jak systemy OPL.

Gdzie napisałem że są potężni? Dodajesz swoje 3 grosze do swojej interpretacji.

Problemem Ukrainy są sabotażyści, którzy reportują wszelkie większe transporty, nie bez powodu telekomunikacja nadal tam działa jako ważne źródło informacyjne/wywiadowcze dla orków.
@Noiceno: Stary, to Ty bronisz tego co napisałeś, nie ja. Może zanim zrepostujesz to się zorientuj co rzucasz dalej, żeby to nie były fejki? To Ty robisz litanie jaki to sprzęt mają, i jak mogą zniszczyć sprzęt, a sam piszesz o wozie który widziałeś na telegramie - a teraz twierdzisz no że to trudniej jest zniszczyć xD

No beka. Skasuj to albo dodaj że to z konta propagandowego i po problemie.