Wpis z mikrobloga

  • 0
@Bad_Wolf rozwiń proszę o jakich modelach myslisz? Problem bo kabel mam tylko dociągnięty do 1 miejsca i nie ma szansz przenieść

@Adi_dasek no właśnie nie :) mam c6 i albo mi WiFi pada albo za 2 betonowymi ścianami nie lapie mi neta :/ a co do mesh polecasz?
  • 0
@Adi_dasek dzięki, poczytam

@Bad_Wolf dzięki, to może i ma sens, i może dochodzić coś z moimi WiFi bo rozłącza mi urządzenia, ale poczytam o tym, a czemu z3 jednostkami? Nie wystarczy router i 1 mesh? Mam tp, czytałem ostatnio że asusy mają jakis poważny back teraz
@Kamson_San: 3 z tego powodu, że musisz wstawić jednostkę gdzieś po środku. Router jest do wyje bo nie bedzie współpracował z mesh.

To co do problemu asusa, no ma i zaraz nie będzie miał. Soft latami jest wspierany, przy tych lepszych routerach.
Obejrzyj sobie
https://www.asus.com/pl/Networking-IoT-Servers/Whole-Home-Mesh-WiFi-System/AiMesh-WiFi-Routers-and-Systems/filter?Series=ZenWiFi-WiFi-Systems

Mam tego zainstalowane po klientach dziesiątki i działa.
  • 0
@Bad_Wolf dzięki za rady! Widzę jedna duża wadę :( raczej w 300 się nie zmieszczę, zapewne min 500+, trochę dużo się robi żeby oglądać yt na tv :) a co myślisz o extanderze WiFi?

Do tych z linka mesh potrzeba routerów? Czy tylko te kostki i działa!
Do tych z linka mesh potrzeba routerów? Czy tylko te kostki i działa!


@Kamson_San: jeden to router, reszta "daje" wifi, te co dają wifi można dokupić. Tak, te kostki i działa.

Jak tylko o tv chodzi to jeszcze plc możesz przetestować, ok 20Mbit/s wyciągnie nawet w kiepskich warunkach. W 150-200 ogarniesz temat.

Repeter omijaj z daleka, bo uwali sieć do stopnia takiego, że zaczniesz psioczyć na czym świat stoi.
@Kamson_San: @Bad_Wolf: Mesh wcale nie musi pomoc na malym terenie, najlepiej postawic drugi router podpietyh kablem na skraju albo poza zasiegiem pierwszego. Meshe czyh repeatery tylko dorzuca zaklocenia razem z siecmi sasiadow.
70 metrow, z mieszkaniem w stylu L jest problem, najlepiej polozyc router centralnie w mieszkaniu, ewentualnie w centrum puntkow z ktorych sie korzysta z wifi.
  • 0
@krzywy_kanister jak @Bad_Wolf napisał, kabel odpada bo jestem po remoncie, przeniosłem router dosłownie 30 cm dalej ale aż za 1 ścianę i. Klops z zasięgiem w salonie jest, a nie bardzo uśmiecha mi się kuć /wiercić etc etc teraz, zostawiam To na ostateczna ostateczność, szukam czegoś czym łatwo da się naprawić ten zasięg na początku
W załączeniu pogląd na moje M, te grube kresi to beton,
KamsonSan - @krzywykanister jak @Bad_Wolf napisał, kabel odpada bo jestem po remoncie...

źródło: comment_16496182716Xi9sJAflE3u3R31CcWbUn.jpg

Pobierz