Wpis z mikrobloga

#kartasd #test #it

Cześć czy ma ktoś sprawdzone w miarę szybkie narzędzie do sprawdzania czy karta sd/pendrive ma faktyczną deklarowaną pojemność? Zakupiłem kartę microSD o pojemności 512gb za śmieszne pieniądze. Przesyłka dotarła, niby wszystko gra. Transfer między 15-17MB/s przy kopiowaniu. Sprawdzałem dwa programy:
Fakeflashtest - doszło chyba do końca ale program się zawiesił
H2testw - uruchomiłem ale cały proces niby ma trwać ponad 7h
Może ktoś mądrzejszy w temacie coś podpowie
RidgeForrester - #kartasd #test #it

Cześć czy ma ktoś sprawdzone w miarę szybkie nar...

źródło: comment_1649498268Iy9NMZJcs9irgkzavyJnqg.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
@RidgeForrester: zmień format partycji, np. z fat na ntfs, jeżeli producent coś zachachmęcił w tablicy partycji z deklarowanym rozmiarem to powinno to w ten sposób wyjść, jeżeli system pokaże około 480 GB to karta faktycznie ma tyle, ale żeby mieć 100% pewnośc to jak pisano wcześniej musisz to czymś zapchać i sprawdzić losowo czy się odtwarza..

btw po co to sprawdzasz, sprzedawca był z Chin?
edit: aa już widzę, shopee,
  • Odpowiedz
@RidgeForrester: trudno powiedzieć jak bardzo Chińczyk był sprytny preparując tablicę partycji, zmieniałeś wcześniej system plików? ja zazwyczaj używam programu DiskGenius na Win7

pamoętam jak 20 lat temu robiło się takie rzeczy z dyskietkami 1,44 MB żeby były widziane przez system jako kilka TB i tam masa fejkowych odcinków Mody na Sukces z oszukanymi rozmiarami plików żeby automaty wpuszczały na serwery wymiany plików w sieci DC++. Moda na Sukces dlatego żeby
  • Odpowiedz
@RidgeForrester: też kupiłem podobną kartę i cały czas działa. Mam na niej sporo muzyk zapisanych. Żadne pliki jeszcze nie są uszkodzone. Może jeszcze nie dotarłem do rzeczywistej pojemności karty. A nawet jeśli to te 6GB to i tak sporo jak za 15zł z dobrymi prędkościami transferu xd
  • Odpowiedz
  • 0
@hu-nows nie zmieniałem nic przy tablicy partycji skupiłem się na szukaniu programu który w 100% przetestuje tę kartę i da mi jasna odpowiedź

Szanuję za nawiązanie do mody na sukces( ͡º ͜ʖ͡º)

@Nizax no właśnie też mam wrażenie że wszystko gra, za tę cenę jak wyjdzie 50% deklarowanej pojemności to będzie spoko ale skoro jest cień szansy że wszystko 100% legit to chcę się przekonać
  • Odpowiedz
@RidgeForrester: w moej opinii bez zmiany systemu plików (wyczyszczenia tablicy partycji i nadpisaniu inną) nie sprawdzisz tego rzetelnie, programy zazwyczaj sprawdzają deklarowaną pojemność z gablicy padtycji a nie liczą wszystkich dostępnych fizycznych komórek
  • Odpowiedz