Wpis z mikrobloga

@policjantka_blondwlosy: Zadaje to pytanie, żeby ujawnić bezsens istnienia boga?

Nie pij do mnie jak coś, ja jestem ateistą, ale tak jak nie chcę żeby ktoś na siłę wpajał mi swoją wiarę, tak ja nie zniechęcam nikogo do wiary. Ludzkość potrzebuje mieć boga, coś co pozwoli uciec od problemów i powierzyć je w cudze ręce, to naturalne. Coś, co mimo obcego pochodzenia potrafiło łączyć naród podczas II Wojny Światowej. I żeś zesrał
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@policjantka_blondwlosy: A co ma bóg do postępowania ludzi? Jeżeli istnieje wyższy plan, nie będzie ingerować, jeżeli nie istnieje on sam, nie będzie ingerować ¯\_(ツ)_/¯
Samo myślenie że wogóle rusza go to wyrabiamy na ziemi, jest śmieszne.
@policjantka_blondwlosy: a może religia to prostu to #!$%@? dla mas? Kościół wielokrotnie kompromitował się na rzecz nauki i próbował z tym walczyć, nazywając to bluznierstwem, grzechem itd.

Działalność Kopernika, teoria ewolucji Darwina i inne takie.

Pokaż mi chociaż jeden dowód, który potwierdzi istnienie Boga. Jeden, tylko jeden dowód działalności boskiej mocy.
@policjantka_blondwlosy: Twoi religijni guru to zachłanni na pieniądze ludzie, mający wpływy i robiący interesy z niejedną władzą. To często obrzydliwi ludzie, niby pobożni a Rydzykowi czy Dziwiszowi jakoś nie po drodze z wieloma przykazaniami boskimi. O kryciu pedofilii nie wspomnę.

Kościół od dawna miał interes, żeby mamić społeczeństwo dyrdymałami o grzechach, piekle itd chociażby kiedyś sprzedając relikwie itp w zamian za "odpuszczenie grzechów".

Ta instytucja gardzi ludźmi, często otwarcie pluje w
@syn_octave Wiesz o co chodzi z tymi przenosinami na inną parafię? Robi się tak z osobą oskarżoną o dany czyn. Musi zmienić środowisko dla dobra śledztwa, a sam podejrzenie nie uprawnia do zamknięcia w areszcie. Jeżeli sprawa zostanie wyjaśniona i czyn się potwierdzi, taka osoba ląduje w więzieniu. To nie jest GTA, że przeniesie do innej parafii skutkuje wygaśnięciem gwiazdek poszukiwania.