Wpis z mikrobloga

W tej całej dyskusji o etyce reklam (głównie chodzi o bukmacherkę), najbardziej bije po oczach hipokryzja i podwójne standardy komentujących umoralniaczy. Nie widzę jakoś oburzenia na to, że sponsorem reprezentacji jest totalizator sportowy, sts. Przecież swego czasu (być może nadal) twarzą totalizatora był Robert Lewandowski. Taki Ćwiąkała reklamuje Fortunę, ale on jest merytoryczny, więc nikt nie ma mu tego za złe. Za to ekipa KS buków reklamować nie może, bo to już degenerowanie społeczeństwa i trzeba na nich pluć.

#kanalsportowy
  • 14
@mrpickles_:
Widzę, ale jest różnica w tym, że mówi się, że to nic złego, a tym, że to jest rzeczywistośc w której się funkcjonuje, a wybór to reklamowac bukmachera, albo przestać istnieć i merytorycznośc pracy nie ma tu znaczenia.
Buki sponsorzy sportu i reklamodawcy dziennikarzy, którzy nie moga występować tu i ówdzie, a być może nie mogę już mówić tego i owego, to jest patologia do której przyzwyczajono świat.
Dlatego ja
@mrpickles_: Nawet się zgodzę, że nie powinni tego robić, bo to po prostu nie wypada.
Jest jednak pewna różnica, oni nie nagrywają programów publicystycznych, gdzie krytykują i oceniają ludzi na swój chłopski rozum. Nie mówią swoim wiernym fanom co jest dobre a co złe, co powinni robić, a czego nie. Nie ośmieszają swoich wrogów, również politycznych, milcząc przy tym na temat swoich przyjaciół.
Więc nie uważam, że klasyczny nieskazitelny Krzysiu centrysta
@mruwa: Ja słyszałem, że naszą kandydaturę wyśmiano ironicznymi uśmieszkami, ale Stano pokazał im zdjęcia swojej piwnicy, której trzyma 500 milionów ton złota i od razu zamknęli japy.