Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Na początku aby nie było wątpliwości: mam pozwolenie od lat, swoje zabawki i od lat zabawa w strzelectwo sprawia mi dużo radochy. Strzelam bo lubię, to moje hobby, bez dodatkowych podtekstów w stylu „wannabe komando”. Po prostu lubie podziurkować papier czy przydzwonić w blachę.

Od dłuższego czasu w internecie jest dyskusja o tym czy cywile powinni mieć broń, czy ułatwiać dostęp, zaostrzać itd. Dyskusja ożywiła się, co zrozumiałe, po wybuchu wojny na Ukrainie.

Dużo dało mi to do myślenia, a wnioski które mi się nasunęły są dla słabe. Dziś gdybym miał możliwość nie zrobiłbym pozwolenia na bron. Dlaczego posiadacz, zwolennik posiadania twierdzi, że dziś nie wyrobiłby pozwolenia?
Dwa fakty:
1) w czasach poprzednich wojen i w trakcie obecnej, Rosjanie przed inwazją tworzyli imienne listy osób przeznaczonych do likwidacji (wojskowi, policja, urzędnicy, członkowie organizacji patriotycznych czy militarnych inteligencja itd.)
2) Podczas wojny na Ukrainie już wypłynęły takie listy obejmujące np. myśliwych, czy posiadaczy broni.
Nie trudno sobie wyobrazić, że nasze systemy przechowujące dane osobowe posiadaczy broni już są w rękach kacapskich służb. Podejrzewam, że w strukturach WPA czy innych ośrodków posiadających dostęp do informacji był nie jeden szpion działający przez lata (jak np. ostatnio złapany w warszawskim urzędzie cywilnym). I ja na tej liście znaleźć bym się nie chciał.

Od razu odpowiem na pytanie „dlaczego nie oddasz pozwolenia?”. Nie oddam bo to moje hobby, lubię zabawki, a na liście już się znalazłem, więc jak mówią „mleko się rozlało” i jest już „po ptokach”.
W razie „W” na bank zmieniam miejsce pobytu, a Ty jak jeszcze nie masz pozwolenia to zastanów się 10x czy chcesz je mieć.

#bron #strzelectwo #wojna #bronpalna #pozwolenienabron
  • 34
@Gandezz: równie dobrze można napisać: nie buduj wymarzonego domu bo i tak prędzej czy później będzie wojna i wszystko stracisz.
Ruskie pokazują, że nie szanują niczego, to zwykła dzicz. Czy będziesz na liście czy nie to i tak mogą ci zbombardować wioskę czy wywlec na zewnątrz i rozstrzelać. Bez znaczenia czy będziesz uzbrojony, a mając broń jednak choć trochę zwiększasz szanse na przeżycie.
@SzlachcicPolny: @LoneRanger: pierwsi do odstrzału poszli policjanci, żołnierze, myśliwi oraz osoby mające pozwolenie na broń i ich rodziny. Tak było na każdej wojnie i znowu się to potwierdza. Nie mam zamiaru narażać siebie i swojej rodziny.

@Ranger: A gdzie mam być? Na froncie? Na pewno nie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SzlachcicPolny: no teraz tak, ale jak bym nie miał pozwolenia to bym nie narażał.
@LoneRanger: pilnuję dobytku, a w razie wejścia ruskich uciekam. Jak nie miał bym broni to czuł bym się bezpieczniej.
@el009: lepiej nie ginąć, czyli nie mieć broni.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Pamiętajcie, że mogą wysyłać grupy specjalne do miast jeszcze nie opanowanych i pozbywać się osób z listy, a resztę oszczędzać, dlatego lepiej nie mieć broni.
@el009: nie uważam tak, ale uważam, że nie mając przewagi mogą wysyłać oddziały które będą pukać do konkretnych mieszkań/domów i mordować wybrane osoby z listy.
brojon


@Gandezz: Pamiętaj, że w każdej chwili możesz spotkać na swojej drodze psychola z nożem i nie zdążysz wyciągnąć klamki. Pamiętaj, że oddychając wdychasz szkodliwe związki w tym benzopireny, zabije to Cię jak nic. Ja na Twoim miejscu bałbym się wstawać z łóżka bo nogę można złamać, pamiętaj o tym. Gdy spotkasz czarnucha w ciemnej uliczce i będziesz się bronił to może być brutalnie, na Twoim miejscu zdjął bym gacie, wypiął
Pamiętaj, że w każdej chwili możesz spotkać na swojej drodze psychola z nożem i nie zdążysz wyciągnąć klamki.


@wzdrygac: dlatego jej nie noszę.

Nie słuchajcie kolegi wyżej, a przynajmniej przemyślcie to dwa razy, bo jak kacapy wejdą to jesteście pierwsi do odstrzału.
Gdy spotkasz czarnucha w ciemnej uliczce i będziesz się bronił to może być brutalnie, na Twoim miejscu zdjął bym gacie, wypiął tył, jak się poddasz, może być delitakniejszy.


@wzdrygac: Co ty, jesteś prawakiem że masz fiksacje analne?..
@Gandezz: Kacapy to wejdą co najwyżej do twojej starej. Jeszcze datę podaj kiedy nato zaatakują, jak z Ukrainą nie potrafią operacji specjalnej przeprowadzić to z nato się zesrają na starcie. Jak to powiedział Duda, nie strasz nie strasz.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gandezz: dlatego nie zastaną nikogo pod adresem który ma WPA. W obliczu wojny na Ukrainie karabin powinien mieć każdy praworządny, pełnoletni i zdrowy psychicznie obywatel.
Kacapy to wejdą co najwyżej do twojej starej.


@wzdrygac: widzę bardzo mocny argument, ile masz lat, 15?

Uważasz wysyłanie i przerabianie takich zdjęć za dobre? Jak byś się czuł, jak by Twojej kobiecie wysłać takie zdjęcie z Tobą?..