Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Na początku aby nie było wątpliwości: mam pozwolenie od lat, swoje zabawki i od lat zabawa w strzelectwo sprawia mi dużo radochy. Strzelam bo lubię, to moje hobby, bez dodatkowych podtekstów w stylu „wannabe komando”. Po prostu lubie podziurkować papier czy przydzwonić w blachę.

Od dłuższego czasu w internecie jest dyskusja o tym czy cywile powinni mieć broń, czy ułatwiać dostęp, zaostrzać itd. Dyskusja ożywiła się, co zrozumiałe, po wybuchu wojny na Ukrainie.

Dużo dało mi to do myślenia, a wnioski które mi się nasunęły są dla słabe. Dziś gdybym miał możliwość nie zrobiłbym pozwolenia na bron. Dlaczego posiadacz, zwolennik posiadania twierdzi, że dziś nie wyrobiłby pozwolenia?
Dwa fakty:
1) w czasach poprzednich wojen i w trakcie obecnej, Rosjanie przed inwazją tworzyli imienne listy osób przeznaczonych do likwidacji (wojskowi, policja, urzędnicy, członkowie organizacji patriotycznych czy militarnych inteligencja itd.)
2) Podczas wojny na Ukrainie już wypłynęły takie listy obejmujące np. myśliwych, czy posiadaczy broni.
Nie trudno sobie wyobrazić, że nasze systemy przechowujące dane osobowe posiadaczy broni już są w rękach kacapskich służb. Podejrzewam, że w strukturach WPA czy innych ośrodków posiadających dostęp do informacji był nie jeden szpion działający przez lata (jak np. ostatnio złapany w warszawskim urzędzie cywilnym). I ja na tej liście znaleźć bym się nie chciał.

Od razu odpowiem na pytanie „dlaczego nie oddasz pozwolenia?”. Nie oddam bo to moje hobby, lubię zabawki, a na liście już się znalazłem, więc jak mówią „mleko się rozlało” i jest już „po ptokach”.
W razie „W” na bank zmieniam miejsce pobytu, a Ty jak jeszcze nie masz pozwolenia to zastanów się 10x czy chcesz je mieć.

#bron #strzelectwo #wojna #bronpalna #pozwolenienabron
  • 34
  • Odpowiedz
dlatego nie zastaną nikogo pod adresem który ma WPA.


@el009: Czyli zostawisz cały dobytek od razu po rozpoczęciu wojny? Chyba nie masz za wiele w takim razie.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Gandezz: dobytek? Przecież nie będę talerzy i sztućców wynosił z mieszkania. Wezmę samochody, gotówkę, trochę wartościowych drobiazgów i giwery z amunicją. Mieszkania mi nie ukradną, mogą najwyżej blok wysadzić ale na to nie mam wpływu. Jak mi stare gacie ukradną to trudno ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Czytam te #!$%@? i tak się zastanawiam, w co były uzbrojone te małe dziewczynki z Ukrainy, gwałcone godzinami i na końcu zarżnięte jak prosięta. Jakie zagrożenie stanowiły młode dziewczyny, porywane z ulicy, ze sklepów i gwałcone na śmierć przez cały kacapski oddział.
Cholera, mogły nie mieć przy sobie tej całej broni to by pewnie jeszcze po czekoladzie od ruskich dostały.

Przypominam, że kacapy wywożą ludność cywilną do obozów więziennych. Zabierają im telefony,
  • Odpowiedz
Rosjanie przed inwazją tworzyli imienne listy osób przeznaczonych do likwidacji (wojskowi, policja, urzędnicy, członkowie organizacji patriotycznych czy militarnych inteligencja itd.)


@Gandezz: No to niestety już dla nas wszystkich za późno. Nie ważne czy masz broń czy nie, na pewno już mają listę użytkowników wykopu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Z_dupy_strzelec:

Kolego @Gandezz: usprawiedliwiasz mordowanie dzieci, bo tata był myśliwym/policjantem albo profesorem na uczelni.


W którym miejscu tak napisałem kolego?
Nie usprawiedliwiam tego, tylko napisałem, co ruscy robili, robią i będą robić - ginie w pierwszej kolejności inteligencja, posiadacze
  • Odpowiedz
@Gandezz daj mi podsumować: będąc praworządnym obywatelem, we własnym kraju z urodzenia, boisz się mieć papiery na broń bo przyjdą Ruscy ze wschodu i ciebie ukarzą.

Czyli jednak mają ruskie tą broń porażania mózgów na odległość.

Pozwól że cię pocieszę: ruscy nie potrzebują powodu żeby cię #!$%@?ć jeśli już będą mieli okazję
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@blisko_kebab:

Pozwól że cię pocieszę: ruscy nie potrzebują powodu żeby cię #!$%@?ć jeśli już będą mieli okazję


Po raz kolejny powtarzam - wiem to, ale będąc na liście do odstrzału w pierwszej kolejności mogą do mnie wpaść nawet wtedy, kiedy nie będą mieli czasu na mordowanie zwykłych cywili.
  • Odpowiedz