Wpis z mikrobloga

@szalony_kefir: @asdfghjkl: Niemożliwe. Przy takiej wadze odchudzanie powinno przechodzić stopniowo, bo im pikawa by nie wytrzymała gdyby drastycznie schudli, nie zapominajcie, że przy nadwadze i otyłości narządy wewn też są otoczone tłuszczem i drastyczny spadek wagi mógłby je uszkodzić ¯\_(ツ)_/¯ takie grubasy odchudzają sie kilka lat, a najszybszy sposob to zmniejszenie żołądka. Obejrzcie sobie historia wielkiek wagi jak tam amerykanie ważący ponad 200 kg sie odchudzaja
@userrrr: co niemozliwe jak wiem ile schudłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przy wadze 130kg i wiecej takie 10kg to ile to jest 7.6% utraty wagi. To nie tak wiele jest przy nadwadze 40kg ponad. Przy takiej wadze początkowe chudnięcie zawsze jest szybkie. Zmiana diety, zwiększenie ruchu. Potem oczywiście coraz wolniej to idzie. Wcale głodzic się nawet nie trzeba.
Przy takiej nadwadze nawet pozornie drobne zmiany w sposobie
@Sabinanina: jest bardziej zdrowe wg mnie niz tkwienie w takiej nadwadze i ryzyko smierci w przypadku potkniecia sie na prostej drodze. Widoczne szybko efekty sa najwiekszym motywatorem do zadbania o siebie. Wielu ludzi rezygnuje z diety i zmiany sposobu zycia gdy wysiłki jakie wkładaja nie przynosza żadnych efektów lub sa one niewielkie.
@Sabinanina: pewnie ze znam. Dlatego trudnością jest permanentna zmiana sposobu żywenia i tego jak generalnie sie funkcjonuje. Miesiac dwa trzy na diecie jeszcze łatwo jest wytrzymac. Widziś duże zmiany i masz motor do tego, żeby nie schodzic ze ścieżki. Potem widoczne efekty zaczynaja się zmiejszac i pokusa wrócenia do starych nawyków robi sie coraz wieksza
@userrrr: sa ludzie co deklarują, że potrafią chudnąć nawet po 6kg na tydzień ( ͡° ͜ʖ ͡°) Żeby była jasność. To nie tłuszcz znika w początkowych fazach, ale woda głównie.
Typowym efektem ubocznym na keto jest częstomocz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@szalony_kefir: Mój początek z siłownią i odchudzaniem w 2013.

Cardio 1-1,5h dziennie.
Trening siłowy (klata + biceps) 3x w tygodniu, raz na 2 tygodnie plecy. (szkolna siłka, ławeczka, gryf prosty, hantle, skos, brak stojaków)
1200-1400kcal.

Efekt - zgubione 25kg w 3 miesiące. (ze 100kg na 75kg z 4 pierwszymi kostkami brzucha odkrytymi)

Nie było jeszcze tak dostępnej wiedzy jak teraz, nie miał kto mi pokazać jak to robić. Nie miał kto