Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Można przeczytać że w Niemczech większość ludzi wynajmuje mieszkania. No dobra ale jak będziesz miał 60-70 lat to co wtedy? Nie wiem czy zdołam uzbierać na jakieś mieszkanie(zwłaszcza teraz). Ogólnie wynajem jest drogi, chyba trzeba zarabiać 4k netto żeby żyć na poziomie...
#niemcy
  • 22
  • Odpowiedz
@RedNews: za co? zalozmy, ze masz srednia pensje, 4k netto. Czyli wg wykopu kredyt w tym wypadku to idiotyzm i nie stac cie na niego przy tych zarobkach.
Idziesz na emeryture w wieku 65 lat, i dostajesz 1600 netto emerytury, akurat na wynajem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No ale mogles sobie odlozyc wczesniej, w marnym wypadku musisz zyc 20 lat na emeryturze. Zalozmy ze za skromna kawalerke
  • Odpowiedz
@M83_ są domy po 200k eurosow. Może decydują u Ciebie jakieś inne faktory. Dobra opcja jest praca i emerytura w DE i dom w innym tańszym państwie
  • Odpowiedz
@M83_: Bw jest drogie, nic nie poradzisz ¯\_(ツ)_/¯

Zawsze możesz kupić mieszkanie za 100k w Zagłębiu Ruhry, na północy albo wschodzie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@erni13: Heh oczywiście że mogę nawet w starym NRD kupić tylko że mam pracę w okolicach mannheim ( ͡° ͜ʖ ͡°) i nie mogę zrobić home office niestety.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@M83_: np. Seniorenwohnungen, w Hamburgu czynsz to ok 400 Eur miesięcznie. Można wynajmować powyżej iluś tam lat. Im dłużej wynajmujesz mieszkanie tym dłuższy według prawa okres wypowiedzenia.
  • Odpowiedz