Wpis z mikrobloga

Na swoim przykładzie mogę powiedzieć aby nie ufać "doradcom kredytowym" w celu zakupu mieszkania, bo powiedzą wszystko co ma Cię skłonić do wzięcia kredytu na warunkach jakie im pasują.
Przykładowo składałem w listopadzie papiery poprzez doradcę (duża i znana firma z oddziałami w całej PL) na kredyt ze stałym oprocentowaniem na 5 lat, gdzie doradca patrzył się na mnie jak na debila, bo przecież 95% osób bierze na zmiennych stopach.
Następnie zleciłem złożenie wniosków do 3 banków na stałe stopy, a po uzyskaniu akceptacji z banku wyszło na jaw, że 2 wnioski zostały złożone przez doradcę na zmienne stopy.
Zagotowałem się i poszedłem sam do banku na którym mi zależało i złożyłem ponownie wniosek.
Dodatkowo w BNP udało się zbić marżę banku o dodatkowe 0,2%.
Kij w paszcze doradcom co walą w kakalca gdzie mieliby zarobić ponad 7k za to.
#stopyprocentowe #nieruchomosci #kredythipoteczny
  • 9
@erevoo: tak naprawde to jest wysyp posrednikow a nie "doradców". Podszywaja sie pod doradcow, a nie robia niczego innego jak tylko posrednicza.
U mnie zreszta wyszlo to na jaw szybko, poniewaz temat kredytow zglebilem i zadawalem szczegolowe pytania w kwestii zmienna vs stala. "Doradca" odpowiadal zdawkowo, ale ja dociskalem pytaniami. Wreszcie wypalil: "ale Panie Januszu, za duzo pytan. Ja nie doradzam. Ja POSREDNICZĘ"
@erevoo: Zależy na kogo się trafi, prawie 3 lata temu doradca sam mnie namawiał na wzięcie kredytu ze stałym oprocentowaniem, przygotował czytelne podsumowanie wszystkich ofert (kilkunastu) w formie tabeli, na temat każdego banku był obeznany jak wygląda w nim procedura, jakie mają dodatkowe opłaty i czego się spodziewać.
@erevoo: Nie oszukujmy się, cały proces wzięcia kredytu hipotecznego jest dość skomplikowany. Obawiam się, że 99% osób gdyby robiła to sama to zajęłoby jej to 3x dłużej niż przy pomocy doradcy, więc przekraczałaby terminy na umowie przedwstępnej. No i na tym właśnie zarabiają takie firmy.
@erevoo jeżeli to prawda to wal reklamację w trybie oficjalnym na gościa i nara. W zębach ci przeprosiny przyniosą. serio, takie sytuacje są traktowane mega poważnie. ps. notus czy open ? A jeżeli Expander to obiecuję ci za 10 minut telefon z przeprosinami i propozycja dogadania sir