Wpis z mikrobloga

@Sl_w_k_1: ja póki biegałem rozpiska Fitzgeralda to miałem świetne zdrowie, przebiegłem maraton. Później pod ultra zacząłem kombinować i dokładać ciężkich jednostek i się zesralo. 80/20 to najlepsza opcja, przynajmniej mi ta szkoła służyła i kręciłem coraz lepsze wyniki na 10 i 1/2M.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sl_w_k_1: jedyny plan jaki zrobiłem to Skarżyńskiego od 0 do bohatera.
Potem kupiłem książkę Danielsa.
Biegać codziennie? Chyba go popieprzyło.
Potem jedna wykopka dała mi namiar na
"Pod górę" i na razie robię baze ilości tyle ile daje rady a tempa biorę z Danielsa. Tak orientacyjne oczywiście.

Mnie długie nie interesują. Za długa regeneracja. Chciałbym pod górę nawet nie tyle szybciej biegać co wolniej sie męczyć( ͡° ͜ʖ ͡
@kimunyest95
@gottie
Wg Danielsa można w takim tempie biegać rozbiegania bo to nadal jest easy. Za mało masz danych żeby takie komentarze wysnuwać wg mnie.

Ja np nie pobiegłem easy szybciej niż 5:00/km nigdy na luźnym biegu i zlamalem z tego 80min w półmaratonie. No ale to jest mocno zależne od tzw krzywej ekonomiczności - prędkości ok 5:0/km może być podobnie luźna u amatorow na różnych poziomach
@gottie OK ale to na podstawie Twoich doświadczeń. Nie wiesz ile OP ma lat, nie wiesz jakie ma tętno maksymalne - bo 168 to maksymalne podczas biegu a nie maksymalne jakie wykręci. Tu wszystko jest zmienne. Każdy biegacz jest inny, liczy się znajomość własnego organizmu.
To że Ty biegasz to fajnie, ale to Ty nie OP xD

Fajna życiówka 93min, gratulacje!

Dla przykładu, ja w wieku 29 lat, biegałem ostatnio 30km na