Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Admin Linux/DBA here, 7 lat expa w dużych korpach

Chciałbym znaleść robotę jako DevOPS, popracować przy Cloud, powtórzyć CI/CD, automatyzację itp

Jak myślicie przy założeniu że z zagadnień DevOps ogarniam administracje Kubernetes na poziomie CKA i Azure na poziomie AZ104(K8s doświadczenie praktyczne, chmura tutaj edukacja w własnym zakresie bo w pracy nie ma aktualnie), mam szanse dostać się gdzieś za dobry pieniądz na DevOpsa?

W aktualnej firmie nie mam możliwości zdobyć expa jako stricte DevOPS, a jednak chciałbym przejść do tej specjalizacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co sądzicie?

#it
#pracait
#devops
#programista15k

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #624cbaaddd57b671078a8f77
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 21
@bruuh: @Strzalka: Sam Kubernetes na poziomie CKA to 20k+ na b2b miesięcznie spokojnie. Oczywiście nie mówię tutaj o Kubernetesie jako "odpalmy deployment będzie fajnie bo wszyscy tak robią i co chwilę nam się rozwala" tylko o wiedzy z CKA, ustawianie HPA, PBP, PPP, RBAC do tego rozrzucanie podów po nodach, autoscaling itp.
@yggdrasil: nie był i nie jest, opiera się na rutynowych czynnościach które wykonuje administrator kubernetesa. Nie ma tam nic skomplikowanego jak rozumie się jak to działa. Nie ma co gloryfikować tego certyfikatu. Imho CKA bez solidnych podstaw nt systemów operacyjnych/sieci/architektur aplikacji nie jest wiele wart.
@AnonimoweMirkoWyznania: może trochę na opak, ale my szukamy dba do zespołu w którym są devopsi, sysopsi i programiści. I jak najbardziej lubimy osoby, które chcą pouczyć się czegoś innego niż tylko swoja działka. Odezwij się na priv, jeśli jesteś zainteresowany.
@yggdrasil: CKA i CKAD są trywialne, znam pełno osób które to zdały i one do tej pory nie wiedzą jakie resource są do czego i jak używać docsów, według mnie tylko CKS wymaga jakiejś praktycznej wiedzy i można się czegoś dowiedzieć ucząc się do niego
@bruuh: CKS był prosty, CKA stosunkowo trudny przez to, ze było bardzo mało czasu. Musiałeś po przeczytaniu zadania od razu je automatycznie robić, inaczej nie zamieściłeś się w limicie 3 godzin.
@yggdrasil: no tak jedyna trudność CKA to limit czasu ale tam nie ma się nad czym zastanawiać. Najgorzej że trzeba korzystać z kubectl ja przestałem komendy w terminalu klepać już lata temu bo szkoda mi było czasu ( ͡° ͜ʖ ͡°)