Wpis z mikrobloga

Hejka Mireczki, coś mi stuka w rowerze.

Podczas pedałowania stuka/cyka lewy pedał. Poza słyszalnym stuknięciem czuć to nawet w stopie. Coś tam przeskakuje, kiedy pedał przechodzi przez górną pozycję.

Nie jest to też w cały czas, czasami stuka trochę mocniej, czasami trochę mniej, a czasami w ogóle i ciężko mi wyczuć co to jest. Kiedy podniosę nogę z pedału kiedy przechodzi przez górną pozycję to nie cyka. Kręcąc pedałem "na sucho" również nic się nie dzieje.

Co to może być i jak to naprawić? Raczej pedał czy raczej support?

Tutaj wyczytałem, że to niby jakaś tuleja między korbą a łożyskiem supportu w hollowtechu. Tyle że ja chyba nie mam hollowtechu, tylko zwykły kwadrat.
Coś takiego obejmuje gwarancja?

Rower to Giant Roam 2

#rower #rowery #pytanie #pytaniedoeksperta #giant
  • 14
@Gumaa: Mirek ma rację dźwięki tak się rozchodzą po ramię że czasami ciężko ustalić skąd dokładnie i to może być wszystko. Skoro twierdzisz że to pedał to spróbuj na początek zdjąć łańcuch z blatu na korbie i tak pokręć bez łańcucha czy coś przeskakuje albo stuka.
"Przeskakiwanie" przy pedałowaniu to często kwestia zużytych zębatek blatu korby/kasety albo wyciągnięty łańcuch.
@k3lt: rower kupiłem niespełna miesiąc temu, więc zębatki raczej się nie zużyły, a łańcuch nie wyciągnął.
I ja nie tylko słyszę to stukanie, ale również czuję w stopie to kliknięcie. I tylko w lewej stopie, w prawej stopie nic nie czuć, ani nigdzie indziej. Więc jak na moją logikę to byłby pedał.
@Gumaa: W nowych rowerach często dostajesz najtańsze możliwe łańcuchy i całkiem możliwe żeby taki HG40 czy KMC Z8 wyciągnął się w miesiąc o no-name'ach i chińczykach pokroju YBN itp. nie wspominając.
@k3lt: ale tak czy siak, nawet gdyby ten łańcuch faktycznie się rozciągnął, czemu to klikanie byłoby czuć tylko w lewej stopie, w konkretnej pozycji pedała.
@Gumaa: Sztycaaaaaaaaaaa... Sztycę wyciąg, wyczyść i przesmaruj. Będziesz szukał po suportach, korbach, łożyskach, a na końcu okaże sie, że to strzelał kawałek rurki wsadzony w drugi kawałek rurki. Wyjęcie sztycy i nasmarowanie jej to 5 minut roboty, a możesz zaoszczędzić od groma czasu na szukanie przyczyny stukania. Możesz też spróbować ruszać pedałem na boki, żeby sprawdzić czy ma jakiś luz