Wpis z mikrobloga

który wkleiłem samochody nie poruszają się wolno.


@ten_kapuczino: Zgodnie z prawem rowerzysta może wyprzedzać z lewej strony wszystkich, a z prawej strony wszystkie pojazdy (poza rowerem) które poruszają się wolno w korku - Art. 24 ustęp 12 ustawy PoRD. Nie myl z pojazdami wolnobieżnymi. Tylko i wyłącznie podczas wyprzedzania pieszych, rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów należy zachować odstęp co najmniej 1 metra. Przy wyprzedzaniu samochodów odstęp musi być bezpieczny.- Art. 24
  • Odpowiedz
@sargento: lol - widzę, że ostatnie słowo musi należeć do obrońcy uciśnionych idiotów jeżdżących na rowerach po dwupasmówkach. A przeczytałeś w ogóle to, co tam pisałem? Czy tylko tak zabrałeś głos?
  • Odpowiedz
@sargento: a ty przeczytałeś paragrafy, do których się odwołujesz? bo ich treść przeczy twoim tezom xD

Kierujący pojazdem jest obowiązany przy wyprzedzaniu zachować szczególną ostrożność, a zwłaszcza bezpieczny odstęp od wyprzedzanego pojazdu lub uczestnika ruchu.

Kierujący rowerem może wyprzedzać inne niż rower powoli jadące pojazdy z ich prawej strony

Gdzie tu wzmianka o wyprzedzaniu na trzeciego? Bo jakby nie patrzeć to nasz bohater na filmie, który wkleiłem właśnie to robi...
  • Odpowiedz
Ciągle jest to wyprzedzanie wolno poruszających się samochodów.:

Inna sprawa, że wolnoporuszające się pojazdy (z tego co pamiętam) to chyba ciągniki, kombajny i inne takie, a nie samochody w korku...

@ten_kapuczino: Artykuł 24 ustęp 12.
Acha, i wcale nie musi być korka, wystarczy że jadą wolno.
Na trzeciego raczej nie, bo albo stoją ci z lewej albo stoją ci z prawej. Trzeba by się tylko dowalić za
  • Odpowiedz
@sargento: hehe, widzę, że rzeczowe pytania cię tylko denerwują... krótko mówiąc przyje...łeś się do mnie bez powodu i trochę nie na temat - bo w sumie zgadzasz się, że gość z filmu jest kretynem. eot
  • Odpowiedz