Wpis z mikrobloga

@ten_kapuczino: typie, ale zdajesz sobie sprawę, że auto wyprzedzające na żyletkę rowerzystę to nie to samo co rowerzysta wyprzedzający na żyletkę auto? Zarówno jeśli chodzi o logikę, o potencjalne konsekwencje, jak i też o kwestie prawne.
  • Odpowiedz
go broni, jak jakiegoś męczennika...


@ten_kapuczino: nie broni go, świeżak, tylko o to że zobaczyłeś na filmie DK i od razu #!$%@? że to autostrada/ekspresówka.
Zacytuj jakąś moją wypowiedź z tego wątku w której go bronię.
  • Odpowiedz
@kuraku: to było pytanie a nie oskarżenie.

Rowerzysta wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością. Nawet jeśli przepisy nie zabraniają mu wprost jazdy po tej drodze to nie wiemy czy ma na sobie odblaski, jedyne co widać to obraz z jego kamery przedniej.

Nawet jeśli ma odblaski, to jedzie w nocy, góra 30-35kmh na drodze na której przepisowe ograniczenie to najprawdopodobniej 100kmh. Naraża siebie i innych na niebezpieczeństwo bez żadnego powodu, dodatkowo wprowadza
  • Odpowiedz
@Ogniwo_Paliwowe: no widzisz, to jest Twój punkt widzenia, ja mam w niektórych aspektach inny.

Bo idąc tym tokiem rozumowania ja mogę stwierdzić, że nie wiemy czy kierowca Astry ma prawo jazdy, bo skoro z dużym prawdopodobieństwem wyprzedza bez zachowania wymaganego prawem dystansu, to jego obecność na drodze tworzy zagrożenie na drodze. Ale to jest takie puste gadanie "co gdyby".


Czy chęć dojazdu z pracy do domu to tworzenie zagrożenia?
  • Odpowiedz
@kuraku: Zgadzam się z większością Twoich argumentów. Co do zagrożenia na drodze, ja np. często jeżdże S8. I zdarzyło mi się widzieć na wiadukcie skuterzystę. Oczywiście ubranego i oporządzonego przepisowo. Jechał 40kmh. Czy w pełni swoich praw? Jak najbardziej.

Czy stanowił zagrożenie? Jak najbardziej.

Jeśli chodzi o tę konkretną sytuację, oczywiście rowerzysta mógł tam jechać zgodnie z prawem i oczywiście zgadzam się że pewnie jest też oświetlony z tyłu,
Ogniwo_Paliwowe - @kuraku: Zgadzam się z większością Twoich argumentów. Co do zagroże...

źródło: comment_1649232325RR8pNh9ucrnsY3L4eQZvsj.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
. Czy w pełni swoich praw?


@Ogniwo_Paliwowe: to zależy, jeśli to był skuter z gatunku motorower. A S8 jest drogą ekspresową(wnioskuję po nazwie). To nie w pełni praw. Motorowery nie mogą jeździć po drogach ekspresowych. I tu znów, uważam, że powinien ponieść tego konekswencje.

Ale tu nie chodzi o to Mondeo, które go wyprzedza jak jest na pasie rozbiegowym. Tu wszystko jest w porządku, żeby
opuścić pas rozbiegowy musi zbliżyć się do jego krawędzi, no
kuraku - > . Czy w pełni swoich praw?

@Ogniwo_Paliwowe: to zależy, jeśli to był sk...

źródło: comment_1649234858ekcfEXXqGCKGLw5cIuUpFU.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@ten_kapuczino Omijanie w korku to skrót myślowy. Jak doczytasz konkretny przepis w PORD, to zobaczysz że chodzi tam o wolno poruszające się pojazdy. Trochę dziwne że muszę Ci to tłumaczyć, bo takich rzeczy uczy się na egzaminie na prawo jazdy.
  • Odpowiedz
Trochę dziwne że muszę Ci to tłumaczyć, bo takich rzeczy uczy się na egzaminie na prawo jazdy


@SpinOff: lol... chyba wyczerpują się argumenty, bo próbujesz być złośliwy... moim zdaniem ok 60 sekundy filmu, który wkleiłem samochody nie poruszają się wolno. Inna sprawa, że wolnoporuszające się pojazdy (z tego co pamiętam) to chyba ciągniki, kombajny i inne takie, a nie samochody w korku... ale nie będę zgrywał eksperta, tę zabawę zostawię
  • Odpowiedz
@ten_kapuczino Wytykanie ignorancji to nie jest złośliwość. Masz dostęp do internetu, a więc do praktycznie nieograniczonych zasobów wiedzy, ale i tak wolisz traktować to chłopskim rozumem. Poczytaj i nie pisz więcej takich głupot bo jeszce komuś zaszkodzisz.
  • Odpowiedz
@SpinOff: nie mam zamiaru przeczesywać przepisów dlatego, że udajesz eksperta, broniąc oczywistego kretyna. Żyję na tym świecie wystarczająco długo, żeby wiedzieć, że przepisy drogowe czyta się jako całość, a nie jako osobne paragrafy. To prawnicy i są rozstrzygają, która zasada ma zastosowanie, a nie samozwańczy ekspert od PORD z wykopu...
  • Odpowiedz