Wpis z mikrobloga

Na potrzeby budowy tymczasowo będę miał prąd od sąsiada. Jak ogarnąć rozliczenie? Myślałem nad standardowym podlicznikiem ale nie chce wzywać elektryka do podłączenia bo skasuje mnie więcej niż wezmę prądu. A sam wole nie tykać pradu. Myślicie że licznik wpinany do gniazdka, do którego potem wepnę przedłużacz ogarnie temat. Ktos przerabiał taki patent? Jak to się sprawdza? No i czy standardowe zapotrzebowanie na prąd na budowie da radę obsłużyć gniazdko bez ciągłego wywalania korków? Dom kilkuletni więc instalacja pewnie jest ok
#budowadomu #elektryka #budownictwo
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lobo: ja też na kompromis poszedłem, jest 600 zamiast sylikatów bo mi się "ekipy budowlanej szkoda zrobiło", nie chciałem aby teściu z chłopakami się targali z sylikatami.

Tyle, że 500 była planowana od początku. No ja jadę w dom co na grzanie (bez cwu) ma w planach ok 4000kWh/rok przy 275m2 brutto.
Więc kombinacje są.
  • Odpowiedz
1000 pln na rok za ogrzewanie? Dlaczego tak mało?


@Arturitek: dom jest prawie domem pasywnym.
Pod płytą jest 10cm XPS, na płycie 15cm styropianu. Ściany 20cm grafitu. Strop 35cm wełny. Okna 3 szybowe z gazem na profilu 82mm. Drzwi dębowe na profilu 92mm. Montowane w warstwie izolacji.
Dom na ogrzewanie ma przewidziane 4200kWh (według
  • Odpowiedz
@Angel_of_death: no to cię zmartwię ale w tym wypadku nie. I przyjmij do wiadomości to.

Możesz refakturować jak wynajmujesz komuś BUDYNEDK a nie użyczasz. Podałem ci lika z pełnym wytłumaczeniem.
Poza tym dopuszczalne jest to tylko w wypadku B2B.
  • Odpowiedz
@Arturitek: @Angel_of_death: @lobo: Generalnie bardzo mnie temat ostatnio interesuję i właśnie spędziłem nieprzespaną noc na czytaniu o kwestiach prawnych i od tego zacznę i ew. jeśli coś źle rozumiem albo Ktoś może coś dodać będę ogromnie wdzięczny.

generalnie są dwa typy taryf:
- "G" zniżkowa i wymuszana prawnie na zakładzie energetycznym dla gospodarstw domowych i pokrewnych socjalno bytowych tematów.
- "C" komercyjna na ogólnych warunkach bez zniżki i
  • Odpowiedz