Wpis z mikrobloga

Pracowałem kilka lat w branży meblarskiej jako operator maszyn- głównie piła formatow/okleiniarka.
Nigdy jednak się w to nie angażowałem i nie ciekawiło mnie to co robię. Uważałem po prostu, że z praca jako fizoli nie jest mi po drodze. Rzuciłem te pracę mimo, że szefostwo bardzo nalegalo, żebym został.

Latka lecą, a ja dalszym ciągu nie wiem, co mógłbym w życiu robić.
Ostatnio pomyslalem sobie, że może warto było by zainwestowac czas w naukę jakichś programów konstruktorskich.
Oczywiście na myśl przychodza programy typu #autocad ale chyba wolałbym zacząć od czegoś prostszego i zająć się wizualizacjami, ktore mógłbym wykonywać #januszex na początku.
Pobrałem sobie nawet demo #pro100 ale to już chyba archaizm (choć nadal w ogłoszeniach można znaleźć znajomość tego programu w wymaganiach).
Czy bez studiów kierunkowych warto się w ogóle w to angażować?
Jakich programów na początku warto się uczyć?

#meblarstwo #stolarstwo #projektowanie #kuchnia #praca
Tadumtsss - Pracowałem kilka lat w branży meblarskiej jako operator maszyn- głównie p...

źródło: comment_16490844532tIptJ4uOmyT8SyWvBeohv.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • 0
@marcel_pijak pudło ściągnąłem z ecru ( ͡º ͜ʖ͡º)
Przeglądałem tag pro100 i jakiś mirek pisał tam, że to już przestarzały program, a był to wpis sprzed ponad 2 laty.
Ale miło wiedzieć, ze program ma się dobrze.
Pracujesz na nim?
  • Odpowiedz
@Tadumtsss: To ten mirek się nie zna. Kompletnie. Program ma się dobrze, rozwija się, jest najpopularniejszy w branży. Nawet rok temu dorzucili moduł CAM, co jest dużym skokiem w rozwoju.
Tak, pracuje, jak zapewne zobaczyłeś na screenie ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marcel_pijak: jak to robisz te szafki górne od ściany do ściany to nie ocierają potem fronty przy otwieraniu? Jakąś blenda na grubość płyty by tam nie siadła?
A pod drugie jak z sufitami? bo tu ładnie wygląda pod samą górę pociągnięte ale potem nawet parę mm różnicy na poziomie sufitu i dupa.
  • Odpowiedz
@pigoku: W górnych szafkach otwieranych na TIPONa można, ale nie jest konieczne robić odstawienia o grubość płyty (18 mm). Jak jest klasyczny uchwyt który odstaje, to trzeba choć i tak nie pokrywa pełnej głębokości, więc czasami ograniczniki kąta otwarcia do 86* robią robotę. (https://meblownia.pl/blum-ogranicznik-kata-otw-do-zawiasu-8670t3553.html)
W dolnych wysuwanych już powinno być. (choć też jak nie ma, to nie ma jakiejś wielkiej tragedii jeśli tylko jest kąt 90* na ścianach, bo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tadumtsss: @marcel_pijak: pytam bo to najczęstszy problem jak komuś robię tyle że ja po blokach z PRL łażę więc tam kąt prosty to pobożne życzenie. Podobnie z sufitem i podlogą. Ale w nowym też się zdaza 2 cm różnicy na całej kuchni i blendy nad szafkami które maiły pasować muszę rzeźbić na miejcu.
  • Odpowiedz