Wpis z mikrobloga

2004 rok, lipiec, środek lata, jedziesz z rodzicami nad morze. Wyjechaliście o 3:30 żeby nie było korków. Patrzysz w okno, mijasz żółte latarnie na starej krajowej „siódemce”. W RMF FM leci „Bohema” Wilków. Mama pyta się czy chcesz kanapkę, którą przyszykowała w domu. Wszystko gra.
#feels #kiedystobylo #nostalgia
MrSzakal - 2004 rok, lipiec, środek lata, jedziesz z rodzicami nad morze. Wyjechaliśc...

źródło: comment_1649053012PvJ7t6ZyRGUykb1pdOqarf.jpg

Pobierz
  • 115
Ja akurat miałem szczęście, bo kuzynka miała Audi A6 II z klimą, także o 3:30 nie trzeba było wyjeżdżać (zresztą z Poznania nie jest to jakaś duża odległość). Przed podróżą za pomocą Nero Burning Rome wypaliłem płytę CD między innymi z tym kawałkiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
lumbago_MBA - Ja akurat miałem szczęście, bo kuzynka miała Audi A6 II z klimą, także ...
Na tyle razy ile moi rodzice chcieli mnie wysłać na jakiś obóz zawsze odmawiałem. Byłem raz i wystarczy - "pewnie jesteś aspołecznym spierdoxem". Zawsze wolałem wybrać wakacje na wsi, jeżdżąc z kumplami na rowerach bez celu czy komarkiem po polach, łażąc po nocach wymykając się potajemnie z domu razem z koleżankami i kolegami. Nie oddałbym za nic tych wspomnień.
@segbas: jeden tylko jezdził DK3 a jest ktos z północy Polski kto tak samo jezdzil w gory?

Nad morze ode mnie teraz godzina,kiedys poltorej-dwie,żadna atrakcja. Dziwię się jak można z własnej woli siedziec na Bałtykiem dłużej niż weekend. Jeździć rok w rok do tego samego zapyziałego osrodka wczasowego ( _) znam ludzi ktorzy to praktykują po dziś dzień pomimo szerszej oferty i lepszych możliwości finansowych
Żeby nie było
@6182 U mnie na odwrót ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Mieszkam na przedgórzu i dziwie się ludziom, którzy jeżdżą w góry na dłużej niż weekend. Widocznie już tak jest, wszędzie dobrze gdzie nas nie ma, ludzie mieszkający blisko morza wolą góry, ci z gór wolą morze.
@segbas: w górach to masz jeszcze różne szlaki, raz pójdziesz tu raz tam, wybierasz w zależności od pogody, trudności, siły.
A nad morzem? Masz ciepło i leżysz na tej samej plaży, albo nie.

Nad Adriatykiem czy innym Śródziemnym to jeszcze możesz zmieniać lokalizację - góry, zatoki, wyspy zmieniają widok. Plaże mogą być piaszczyste, kamieniste, z różną fauną i florą.
Polski i niemiecki Bałtyk to jedna wielka wydma i woda z sinicami
@MrSzakal: Nic mi się tak nie kojarzy z rokiem 2004 jak... właśnie wyjazd nocą na wakacje nad morze. Miałem wtedy 6 lat i to był mój pierwszy tak daleki wypad z rodzicami i rodzeństwem.

Ale jeśli o muzykę chodzi, to na pewno moim Wakacje 2004 Main Theme byłoby The Rasmus- In the Shadows, bo to właśnie tę piosenkę najbardziej zapamiętałem siedząc na tylnym siedzeniu Opla mojego taty, mknąc nad Bałtyk przez
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MrSzakal: jak to mówią, nie pozwól by fakty pozwoliły zepsuć piękną historię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Niestety, ale @Vanderwill ma rację, płyta Watra ukazała się 8 listopada 2004, a promujący ją singiel Bohema pod koniec września tego samego roku. Nie mogłeś tego słuchać w lipcu jadąc nad morze. Chyba, że Twój stary to Gawliński :D

Tak czy inaczej plusik, bo każdy pozytywny/nostalgiczny wpis lepszy niż kolejny dot.
Uwielbiałem jak co godzinę na RMFie podawali coraz to nowsze informacje z dróg krajowych dotyczące korków, pogody oraz wieści ze świata sportu


@kokomo: To musiało być przed rokiem 2001, bo potem informacje drogowe podawali już tylko okazjonalnie np. z okazji 1 listopada, w wyniku odebrania możliwości emisji pasm lokalnych.