Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Kobiety tez gina w tej wojnie.


@PDCCH: Kobiety które dobrowolnie zostały i z własnej nieprzymuszonej woli podjęły walkę. Kurde no jest trochę różnica pomiędzy "chcę podjąć wyzwanie w obronie kraju" a "zamknęli mnie na obszarze geograficznym gdzie może będę powołany do walki a może będę zdychał z głodu". Właśnie o to chodzi aby walkę podejmowały tylko osoby które się na to piszą, a nie randomowe osobniki dyskryminowane ze względu na płeć.
Rozwiązaniem mojego problemu jest otworzenie granic dla mężczyzn, bo są narażeni na mordowanie z rąk putinowców.


@Fracture: To jest klamstwo. Wiekszosc Ukrainy nie jest okupowana. A masowy naplyw facetow z Ukrainy rozpętałby antyimigranckie piekło. I ty bys tego wlasnue chciał (σ ͜ʖσ)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@wygryw12cm: Dzięki, wiem że z powodu głęboko zakorzenionych stereotypów poruszając temat dyskryminacji mężczyzn narażam się na agresję albo wyśmianie, ale zawsze warto walczyć o zmianę mentalności ludzi. Już część kacperków z neuropy mnie wyzywa od prawicowych przegrywów, a „samce alfa” od rurkowców, ale byłem na to gotowy. Pozdrawiam.
Na mężczyznach nic nie spoczywa a priori, równie dobrze mógłbyś powiedzieć 300 lat temu, że na chłopach pańszczyźnianych spoczywa obowiązek poddaństwa, a 200 lat temu w USA, że na czarnych spoczywa obowiązek niewolniczej pracy.


@Trybun_Plebejski: spoczywa, mają obowiązek i jeśli nie wiesz to u nas też jest to zapisane w prawie :)

Każdy ma prawo olać swój kraj i ratować swoje własne życie, bo własne życie jest cenniejsze niż cokolwiek innego.
@gorzki99: Jeśli rocznik przy nicku się zgadza to jesteś chyba jedynym wykopkiem poniżej 25 roku życia który ma coś w głowie. Gratuluję. Tutaj gromada rozpieszczonych dzieciaków odkryła że życie jest niesprawiedliwe, nie składa się z samej przyjemności i nikt się nie przejmuje ich jęczeniem poza mamusią. Widzą te trupy rosyjskich siedemnasto- osiemnasto- latków i myślą że oni woleli ginąć za Rassiję niż dalej grać na kompie. I myślą że takie Niemcy
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@dzangyl: Ale podziały stanowe i przywiązanie chłopów do ziemi też było kiedyś prawem stanowionym we wszystkich krajach, tłumaczone wyższym dobrem społeczeństwa, obowiązkiem społecznym i naturalnym podziałem ról. Co oczywiście była gówno prawda, bo przed feudalizmem były jeszcze inne systemy i prawa, wszystko się zmienia jak wiatr zawieje. Ja uważam, że wolność jednostki jest zawsze ponad wszystkim innym dopóki nie wyrządza czynnej krzywdy innym jednostkom. Zawsze człowiek ma prawo do obrony własnego
@Trybun_Plebejski: jest różnica między porządkiem ustanowionym tylko na podstawie jakichś przyjętych zasad o czym napisałeś, a porządkiem opartym na fundamentalnych fizycznych i psychicznych oraz społecznych różnicach jakie występują miedzy kobietami i mężczyznami. Tego nie zmienisz choćbyś nie wiem jak bardzo chciał.

Oczywiście, że człowiek ma prawo do obrony swojego życia ponad wszystko i na Ukrainie mężczyźni mogą to robić, uciekając na zachód Ukrainy. W Bucha nie zdążyli...
@Fracture: Tam, gdzie szybkie ruchy Rosjan odcięły drogi ewakuacji, te osoby i tak znalazłyby się w pułapce. Nikt nie zakazywał wyjazdu spod granicy do zachodniej części Ukrainy. 6,5 mln osób tak zrobiło, śpią na stadionach i salach gimnastycznych.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KubaGrom:

Nikt nie zakazywał wyjazdu spod granicy do zachodniej części Ukrainy. 6,5 mln osób tak zrobiło, śpią na stadionach i salach gimnastycznych.


To dobre wieści, ale szkoda że muszą spać po salach gimnastycznych zamiast otrzymać pomoc w Polsce
poplulem monitor ze smiechu.

Ale ok niech bedzie po Twojemu. Ile teg wojska bys musial miec? I kto za to zaplaci?

Wyobraz sobie ze jak kraj jest w stanie wojny to jest oglaszana powszechna mobilizacja. Nie znam kraju ktory by tak nie zrobil.

Ciekawe dlaczego?


@gorzki99: a wiesz dlaczego teraz trzeba zakazywać wszystkim mężczyznom wyjazdu z kraju żeby tą mobilizację dało się zrobić? Bo facetom się od urodzenia tłucze do głów,
@Fracture: Za to kobiety były gwałcone, a później i tak zabijane. Te, które przeżyły taki gwałt zbiorowy zapewne wolałyby umrzeć. Więc nie #!$%@? o "mężczyznobójstwie" bo robisz gwałt na logice durny piwniczaku.