Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Pozwolę sobie zapytać na tagu #pcmasterrace bo Wy głównie korzystacie z modów, a na tagu gry są przedstawiciele wszystkich platform. Jak Wy gracie w gry z modami gdzie bazowa wersja jest ciągle aktualizowana? Na przykładzie #bannerlord - Grałem w gierkę dwa miesiące temu, pobrałem parę modów(większość przez Vortex) i wszystko fajnie hulało, ale zrobiłem sobie chwilę przerwy. W tym tygodniu odpaliłem ponownie i parę modów wyrzuciło całkowicie a reszta jakoś trzyma się kupy, ale grę #!$%@? średnio co 10 minut w losowych momentach. Oczywiście da się grać, ale przyjemność z tego żadna. Muszę za każdym razem od nowa pobierać te mody? Może macie jakiś inny patent na to?
  • 6
@XNiemcu: ja dlatego olałem mody ( #ets2 ). Nie dość, że zabawę psują aktualizacje gry (właśnie przez problemy z kompatybilnością), to jeszcze dochodzą do tego aktualizacje samych modów. Pół biedy jak masz ich kilka i możesz szybciutko pobrać nowe wersje. Gorzej, jeśli masz ich kilkadziesiąt i mody są zależne nie tylko od wersji gry, ale również od poszczególnych wersji innych modów. Rozwiązaniem jest chyba jedynie "zamrożenie" stanu gry i pomijanie aktualizacji.
@XNiemcu może ci z automatu grę zaktualizowało to nic dziwnego że wysypuje co chwilę bo mody zostały z poprzedniej. Na steam ustaw sobie ostatnią najlepiej stabilną wersję gry, na którą są dostępne te mody które ogrywasz, wyłącz autoaktualizacje i powinno śmigać
@XNiemcu Da się. W bibliotece steam we właściwościach gry znajdziesz opcję gdzie możesz wybrać wersję bannerlorda. Wybierz tę na której mody ci działały, pliki się pobiorą i powinno śmigać. Jak się wybierze starszą wersję gry (nie najnowszą), to też automatycznie powinno przestać ci pobierać aktualizacje dopóki z powrotem nie wskażesz najnowszej wersji.
@XNiemcu: to jest ogólnie ogromna bolączka tego bannerlorda, co aktualizacja mody się wysypują i większość modderów temat olała już bo aktualizować i poświęcać czas na coś co chwila zmieniają to masakra, teraz patrzyłem i w zasadzie jedyny fajny mod jakiś ostał do bannerlorda to improved garrisons, diplomacy nie zaktualizowane pod 1.7.0