Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirkonauci, czy ktokolwiek z Was doświadczył świadomości we śnie bez treści marzenia sennego - czegoś, co można przetłumaczyć jako lucid dreamless sleep (LDS)? Chodzi o stan, w którym ciało jest w stanie snu i występuje świadomość (tak, jak w świadomym śnie), jednak w przeciwieństwie do klasycznego świadomego snu, praktycznie nie ma tu treści (np. obiektów czy poczucia czasu i przestrzeni), poza absolutnym minimum. Krążą opinie, że to niesamowicie przyjemny stan. Tu prezentacja na ten temat:

https://adrianaalcarazsanchez.files.wordpress.com/2019/05/first-person-science-of-consciousness-presentation.pdf

#sen #swiadomysen #luciddream #luciddreaming #swiadomesny #swiadomesnienie #swiadomosc @billuscher

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6248c1ee2c701f9d81c33f4d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mirkonauci, czy ktokolwiek z Was do...

źródło: comment_1648936081BnzSvx64FsafoGgIeVIJAb.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
AnalogowaSamica: Mam sny w miare swiadome bo jak "lecą" straszne głupoty albo powtarzające się męczące motywy to jestem się w stanie określić ze lecą głupoty że muszę się wybudzić i że cholera znów średnio wyspana noc.A teraz chce opisać konkretny sen: pewnego razu byl stały motyw w snie przemyślenia o tym że poszedłem późno spać a jutro wcześnie do pracy no to wybudziłem się "na życzenie" leze w łóżku w mieszkaniu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Nigdy tego stanu nie osiągnąłem ale o nim słyszałem w różnych tradycjach.
Na przykład Robert Monroe nazywa go Focus 10 i definiuje jako "Mind Awake, Body Asleep":

"One of the first solid points of identification was a state that we began to label Focus 10. There was no particular significance to the number 10, and I am not sure where it originated. Also, we wanted to be sure it was
  • Odpowiedz