Wpis z mikrobloga

"Przedsiębiorcy": ojojoj jestem wielce uciśniony przez państwo, bo muszę płacić składki!

Uświadamiam: pracownicy też.
Często proporcjonalnie większe niż "przedsiębiorcy".

Wszelkie statystyki pokazują, że w Polsce podatki dla przedsiębiorców są niskie, na tle Europy przedsiębiorcy mają wręcz tutaj raj podatkowy.

Jak to już klasyk powiedział: jeżeli ktoś nie daje rady prowadzić w tych warunkach przedsiębiorstwa, to się zwyczajnie do tego nie nadaje.

Nie każdy musi być przedsiębiorcą, przedsiębiorczość z założenia jest dla wybitnych.
Ty widocznie wybitnym nie jesteś...

Przykro mi.

#antykapitalizm #przedsiebiorczosc #nowylad #bekazprawakow #bekazkonfederacji #bekazkuca #biedafirmy
throwaway2137 - "Przedsiębiorcy": ojojoj jestem wielce uciśniony przez państwo, bo mu...

źródło: comment_1648887737gZWpM4Qnw1qFZ84HyDJAzw.jpg

Pobierz
  • 4
@throwaway2137: Generalnie w przypadku umowy o pracę rozróżnienie na to co jest kosztem pracodawcy i pracownika nie ma sensu. Opodatkowanie zarówno pracownika jak i pracodawcy powoduje zwiększony koszt stanowiska pracy. Im większy jest koszt tym mniejsze jest pole na zwiększanie pensji zasadniczej gdyż nie może ona być wyższa od rentowności owego stanowiska pracy. Co oznacza że każdy podatek niezależnie na kogo obłożony zmniejsza realny zarobek pracownika.