Wpis z mikrobloga

Ziomeczki,
Zastanawiam się nad xiaomi 12. Chciałem Pro ale 5200 jest przesadzoną ceną nawet jeśli wziąć pod uwagę ten zegarek (którego pewnie i tak nie będę nosił).
Byłem bliski wzięcia gt2 pro ale chcę mieć ładowanie bezprzewodowe. Miałem je wcześniej w nokii i było spoko.
Jednak czytam dużo negatywnych opinii na temat tego xiaomi 12, że przegrzewa się, że procesor throttluje, i takie tam.

Używam telefonów długodystansowo, dziś mam Xiaomi Mi 6 kupionego na premierę z którym bym się nie rozstawał gdyby nie to że głośnik w słuchawce zaczął grać bardzo cicho (prawie nie słuchać rozmów, czyszczenie nie pomaga) i kolejny raz wyrabia się gniazdo ładowania (już raz wymieniałem). No i chciałbym update jeśli chodzi o aparat, moje dSLR ostatnio coraz częściej zostaje w domu...

Z kolei naturalny przeciwnik s22 ma exynosa o którym są jeszcze gorsze opinie ( _) no nie ma telefonu do kupienia :D

iphone... no wzbraniam się przed ekosystemem apple rękami i nogami jak do tej pory...

Co zaproponujecie?

#telefony #xiaomi #samsung
  • 20
@puexam: Po wielu latach spędzonych na Samsungach i Xiaomi rok temu w czerwcu miałem ten sam problem.
Xiaomi 11 ultra, S21 ultra i IP12 pro max.
I padło na ostatnie, początki były ciężkie.
Wyboru nie żałuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@puexam: co do Xiaomi. Mam 11 , różowa redmi 10. Niby wszystko ok ale baterie po pol roku w obu telefonach widocznie się zdegradowały (zwykłe użytkowanie bez gier etc).
Stare Samsungi (2019r) przeszły na dzieci a baterie wciąż spokojnie caly dzień wytrzymują (głównie gry).
Imho kup Samsunga jeśli chcesz na dłużej.
@Andczej: tylko kurde żeby mieć telefon apple to bez sensu bez laptopa apple. A to bez sensu bez kolejnych elementów ekosystemu. Nie chcę wpaść w ten wir wydawania kolejnych dolarów :|

@PurpleHaze: tylko że jest w sumie w tej samej cenie uwzględniając zegarek a przede wszystkim nie ma opcji 256gb :|
@puexam Oneplus! Lada chwila bedzie premiera 10 Pro, Ja posiadam 6T od 3.5 roku i chetnie bym zmienil na 10, ale kurcze nic sie z nim nie dzieje, bateria dalej spoko, nakladka androia miazdzy, telefon nie muli nic a nic! A jak nie chce Ci sie czekac to wez Pan 9tke, bedzie Pan zadowlony ..

Jak kupowalem swojego to różowej kupilem siajomi mi mix 2s, i w tym momencie padaka, cenowo podobnie
@janieaty: @emitar: no właśnie kminiłem też one plus 10 pro, jest na amazonie w przedsprzedaży za 4800 i to jest jakaś alternatywa, chociaż 400zł różnicy to wygląda na to że ma słabsze aparaty od xiaomi pro i w gratisie są słuchawki których totalnie nie będę używał... poczekam na polskie recenzje a 12 narazie zamówiona z zapłatą przy kasie to najwyżej się anuluje
@puexam: miales wczesniej xiaomi ja mam samsunga i te miu mnie troszke odstrasza. Zastanawiam sie nad s22 ale jest troszke drozszy a x12. Nie wiem juz na co sie zdecydowac xD

Na nie to exynos, bateria, brak ladowarki oraz cena. Na plus samsung z ktorym sie juz znamy od s7.
@Swiadek_Szatana_: ¯\_(ツ)_/¯ żona ma s7 i generalnie nie chce go zmieniać na nic innego. Ale odnajduje się na moim bez większego problemu

Sama ładowarka to stówka bo 67W, robi wrażenie ile możesz podładować na cito w 10 minut
Samsung ma chyba tylko 25W
@Swiadek_Szatana_: Ja mam w szafie zafoliowanego 12x 8/256 - już miałem go otwierać ale w ostatniej chwili przeczytałem o problemie z zaparowanym obiektywem aparatu. Wygoogluj sobie 12x foggig.
I ponownie pozostaje wybór - albo iPhone 13 256gb za ponad 4k albo Samsung S22 z dupowatą baterią i grzejącym się procesorem :/