Wpis z mikrobloga

@Blenderslaw: @conormacgregor:

Bardziej bym powiedział że zarówno oni jak i my mamy kontrowersyjnych bohaterów i ciężko się do nich #!$%@?ć jak obecnie walczą z najeźdźcą. Jak dla mnie mogą nawet mieć swastyki na czołach jeżeli będzie ich to motywować do obrony przed ruskimi. Z tego co wiem to nie najeżdżają wsi pod Przemyślem tylko bronią swojego kraju
  • Odpowiedz
@Blenderslaw: a tak gloryfikowanego Łupaszkę znasz? Nie wiem dlaczego akurat Polacy wybrali sobie tego zbrodniarza do gloryfikowania i to jeszcze tak silny u mnie na Podlasiu.
  • Odpowiedz
@Buntro: Tak, pełna racja. Magicznie ci wszyscy znawcy historii o Wołyniu zapomnieli co kacapy nam robiły w znacznie większej skali i bardziej bolesniej niż Ukraińcy.

Nie ma szans by Ukraińcy nas zaatakowali. Kraj jest tak zrujnowany i odmieniony, że głowa mała. Już przed wojną ekonomicznie ledwo zipial i bardzo dużo z nich tutaj wyjeżdżało...
  • Odpowiedz
@etxeberia: Ale to są fakty, fragment pochodzi z dorzeczy historia, można zweryfikować źródła. Jak zwykle najgłośniej krzyczą osoby, które nie znają historii.

A Łytwynczuk został później zastrzelony przez NKWD.

Nie muszę robić żadnych fikołków, jak na razie to Ty się ośmieszasz swoją niewiedzą, wyciąganie debilizmów Korowina w niczym ci nie pomoże.
  • Odpowiedz
@tomosano Bandera był szefem tej organizacji, głosił hasła konieczności walki z Polakami i utworzenia czystej etnicznie Ukrainy, nigdy rzezi na Polakach nie potępił. Jego izolacja w Sachsenhausen była żadna, siedział w dość luksusowym więzieniu specjalnym, miał kontakt ze światem zewnętrznym.

Mniej trochę godności
  • Odpowiedz
A i znając Ukrainę to pewnie połowa tego sprzętu jakimś cudem "przepadnie" .


@conormacgregor: No właśnie, "przepadnie" i mam nadzieję, że będziemy robić ostre kontrole na granicy, bo nieważne jak się skończy wojna to będzie tu chciało wjechać masę facetów z bronią. Przecież to przepis na to by wyhodować sobie przestępczy półświatek, jak nagle zjeżdża za dużo obcokrajowców to tworzą własny świat(bo nie muszą się asymilować), a państwo nie ma
  • Odpowiedz