Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 170
@OBAFGKM: Bandera to akurat jest zdemonizowany i w sumie gówno zrobił, gorszy jest Szuchewycz (portret po lewej) który mówił o Lackiej krwi po kolana.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 254
@Kapa3991: to, ja zaczynam to odbierać za plucie Polakom w pysk. xD Nawet nie mam bólu dupy o kult UPA bo co do zasady on nie jest skierowany przeciwko Polsce, ale przeciwko kacapom, niemniej jednak mogli to zdjąć do wywiadu, a potem sobie zawiesić.
  • Odpowiedz
via Android
  • 187
@SzybkieSondy Nikt się nie radykalizuje, to są ich bohaterowie od dawna. Kult UPA nie jest niczym nowym. Raczej TVN24 dał dupy, że zaakceptował takie okoliczności przyrody, jeszcze odpowiednio kadrując wywiad.
  • Odpowiedz
@OBAFGKM: Oj w ostatniej dekadzie doszło do radykalizacji na Ukrainie.

Kult UPA nie był niczym nowym na części zapadłych wioch i miasteczek Ukrainy Zachodniej. Teraz poniekąd przeszedł do mainstreamu.

A tutaj rózne przykłady z ostatnich paru lat:

Tytuł bohatera Ukrainy parę lat temu uzyskał nie tylko stary Szuchewycz, ale żyjący i mający się dobrze do tej pory Jurij Szuchewycz https://pl.wikipedia.org/wiki/Jurij_Szuchewycz

Przypomnę, że ten gościu i jemu podobni nawołują m.in. do odebrania
  • Odpowiedz
@FotDK: Polecam spojrzec sobie na obraz ktory wrzucilem, jeszcze przed pojawieniem sie UPA widac na obrazie ze stosuja obok obecnych barw tez barwy ktore potem uzywalo upa na flagach, moim zdaniem Ukraincy powinni wyjasnic sprawe oficjalnie bo wydaje mi sie ze jednak moze byc tak jak podaje @lukaszlukaszkk
  • Odpowiedz