Wpis z mikrobloga

Siemano czy kupię w Biedronce składniki na przyzwoitą carbonare? Strasznie lubię to niby proste danie w wychodzi mi raczej średnio. Jaki ser oraz sposób przygotowania preferujecie ? Zależy mi żeby składniki były dostępne właśnie w biedrrobodobnych marketach
#carbonara
#gotujzwykopem
#jedzzwykopem
  • 17
@aphen: boczek, czosnek, cebule na patelnie. Do jajek rozbitych widelcem dodajesz parmezan i mieszasz. Ugotowany makaron dodjaesz do boczku i mieszasz w tym tluszczu. Czekasz chwile zeby patlenia nie byla goraca i dodajesz wymieszane jajka. Pieprz, posypyjesz parmezanem i gotowe. Proste danie ale bardzo dobre.
@aphen @rafal-heros: jamie oliver i jego przepisy :D Chorizo w paelli, pamietamy ['] nie, carbonara nie ma ani czosnku ani cebuli.

Boczek na patelnie, żółtka do miseczki. Do żółtek dodajesz parmezan i pieprz, na jedną porcję makaronu jedno średnie żółtko (za porcję makaronu uznaje się jakies 80g pasty, nie więcej). Jak tłuszcz z boczku się ładnie wytopi zmniejszasz gaz, dorzucasz makaron al dente. Dodajesz troche wody z makaronu, zeby zrobić kleisty
@aphen: tą metodą zawsze Ci dobrze wyjdzie. Postaraj się o dojrzewające mięso a nie wędzone. Może być nawet słonina. A w biedrze powinienes spokojnie znaleźć pecorino albo parmezan. Ale od biedy jakiś twardy dżugas też da radę. Chociaż puryści by cię zadźgali. Warto też zadbać o dobry makaron, mało kto o tym mówi. Fajnie jeżeli makaron ma chropowatą powierzchnię. Taki jest najczęściej z pras z brązu. Lepiej się sos trzyma.
Mirkosoft - @aphen: tą metodą zawsze Ci dobrze wyjdzie. Postaraj się o dojrzewające m...
Fajnie jeżeli makaron ma chropowatą powierzchnię.Taki jest najczęściej z pras z brązu. Lepiej się sos trzyma.


@aphen: Mirkosoft dobrze mówi tylko zapomniał dodać, że makaron wytwarzany z pras z brązu jest podpisany na opakowaniu "al bronzo", zazwyczaj gdzieś na przodzie. Z bardziej dostępnych makaronów tego typu to seria k-favourties w kauflandzie (pic rel). wydaje mi się, że w polsce są podpisane al bronzo a nie po niemiecku.

W kauflandize
6c6f67696e - > Fajnie jeżeli makaron ma chropowatą powierzchnię.Taki jest najczęściej...

źródło: comment_1648885672XF6isHOmz7znDRXjqzwldX.jpg

Pobierz