Wpis z mikrobloga

#wroclaw #jedzenie71 #grubaswpk

Gruba Focca. Hubska 72B.
Zdycha, zdychał, zdechł!

Czy wrocławianie nie byli wystarczająco światowi aby płacić 58zł za bułkę wielkości 1/3 zwyklej pizzy, posypaną gotowymi dodatkami? A może wrocławianie nie byli wystarczająco głupi żeby płacić 50zł za podgrzaną mikropizzę (lub 80 za "rzekomo dużą") z gotowych placków, dowożonych z piekarni z kilku dniową datą ważności?

Nie mogę się doczekać aż influenser gastronomiczno-wojenny wypowie się dlaczego mieszkańcy nie docenili "konceptu" Grubej Focci i co sprawiło że nie chcieli takiego - może i małego, ale przynajmniej drogiego i twardego -
nieba w gębie.

Tak się wrocławianie zajeli ratowaniem Ukrainy, że nie miał kto uratować gastronomii ( ͡° ͜ʖ ͡°).
NaglyAtakGlazurnika - #wroclaw #jedzenie71 #grubaswpk

Gruba Focca. Hubska 72B.
Zd...

źródło: comment_1648806379ZgDCQtBoQxHFKXKkeCnZbK.jpg

Pobierz

Dlatego Grubba Focca zdechła?

  • Wrocławianie są za mało światowi 24.8% (193)
  • Wrocławianie nie są wystarczająco głupi 23.0% (179)
  • 100% zniżki na dolewkę majonezu dla blogerów 52.2% (407)

Oddanych głosów: 779

  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NaglyAtakGlazurnika: Ceny to tam ciul, wszędzie w knajpach już takie są, ale przecież to nie było nawet specjalnie dobre. Akurat w kwestii pizzy we Wrocku jest taki wybór, że i miłośnik tłustego hamerykańca, jak i oryginalnej neapolitańskiej pizzy znajdzie coś dla siebie.
  • Odpowiedz
@NaglyAtakGlazurnika: kilka lat temu czytałem grubasa, bo widziałem w nim jakiś taki pociąg do dobrego jedzenia. Gdzieś od 2018 już nie mogłem znieść tego jego pretensjonalnego tonu, a dzisiaj sobie poczytałem dla beki i mało na plecy nie jebłem. Te jego opisy to wypisz wymaluj audiofilskie voodoo przerobione na jedzenie - szeroka scena, kryształki w powietrzu, magnetyzm odbioru i tym podobne #!$%@? xD
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: Własciciel ma spory budżet na dopłacanie do interesu - miał już pare biznesów. Choć tam już ze dwa razy ceny podnieśli i w starym kiosku, w podwórku, w słabej okolicy, bez miejsc siedzących talerz kebab kosztuje 32zł na miejscu (do jedzenia na stojąco) i 36zł przez internet (w pyszne, bez kosztu dowozu, który jest kosmiczny z powodu ich lokalizacji). Także myślę że nie dopłaca do interesu, więc trochę podziała.
  • Odpowiedz