Wpis z mikrobloga

@sky1: i dlatego jak by były mniejsze podatki to by wszyscy zatrudnieni dostali więcej pieniędzy? xD

bo jak ja bym był pracodawcą nie zrobił bym nic w tym kierunku, po co? ja mam więcej pieniędzy a jak wam się opłacało u mnie pracować jak były większe podatki to teraz za tą samą pensje (a może nawet i mniejszą) tym bardziej :)

już nawet nie wspomniam że argument o tym że możesz
bo jak ja bym był pracodawcą nie zrobił bym nic w tym kierunku, po co?


@NoJakNieJakTak: a kiedykolwiek nim byłeś?( ͡° ͜ʖ ͡°)

ja mam więcej pieniędzy a jak wam się opłacało u mnie pracować jak były większe podatki to teraz za tą samą pensje (a może nawet i mniejszą) tym bardziej :)


@NoJakNieJakTak: a co wtedy by mogła zrobić konkurencja, aby skusić twoich pracowników? Jednak
@Kaczypawlak: tak, byłem

Nie ma potrzeby, coś co korwiniści nazywają "konkurencja o pracownika" np. u mnie w stanach nazywamy "hehe idiota" :)

jedynie gdzie jest jakaś konkurencja to w wysoko wykwalifikowanych zawodach i to najczęściej na wysokich stanowiskach (oprócz IT) a to jest mniej niż 1% rynku pracy, reszta albo robi albo umiera z głodu.
tak, byłem

Nie ma potrzeby, coś co korwiniści nazywają "konkurencja o pracownika" np. u mnie w stanach nazywamy "hehe idiota" :)


@NoJakNieJakTak: wiesz coś nie widać, ale no cóż. Zaliczka na podatek dochodowy jest w pensji brutto, podatek dochodowy znika albo jest większy próg to pracodawca nie ma jak ci tej kasy zabrać¯\_(ツ)_/¯


Nie wiem jaki biznes prowadziłeś, ale chyba tylko na dotacji z urzędu pracy lub UE albo po znajomości
@Kaczypawlak: w dużych korporacjach za nie podpisanie zmian umowy, zawartej klauzuli jest zwolnienie z winy pracownika

natomiast u Janusza nie ma sensu tego podpisywać bo jak będzie chciał to i tak ci da tyle ile bedzie chciał
odklepie ci to w masach nagodzin i dodatkach, najwyżej pójdziesz się z nim sądzić ;)
w dużych korporacjach za nie podpisanie zmian umowy, zawartej klauzuli jest zwolnienie z winy pracownika


@NoJakNieJakTak: to w tak dużych nigdy nie pracowałem

natomiast u Janusza nie ma sensu tego podpisywać bo jak będzie chciał to i tak ci da tyle ile bedzie chciał

odklepie ci to w masach nagodzin i dodatkach, najwyżej pójdziesz się z nim sądzić ;)


@NoJakNieJakTak: na nadgodziny nie musisz się zgadzać, fajną w sumie masz
@Kaczypawlak: no wszędzie, dosłownie większość prywatnych nie notowanych giełdowo firm w Polsce
(o stanach nawet nie wspominając bo tam to niektórzy Janusze byli by dobrymi pracodawcami)

Korwinizmy nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.
no wszędzie, dosłownie większość prywatnych nie notowanych giełdowo firm w Polsce

(o stanach nawet nie wspominając bo tam to niektórzy Janusze byli by dobrymi pracodawcami)


@NoJakNieJakTak: to jakim cudem mi się przez dwie dekady nie udało trafić do ani jednej takiej?¯\_(ツ)_/¯

Korwinizmy nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.


@NoJakNieJakTak: w sumie u nas to takie korwinizmy bywają bardziej racjonalne niż to co już mamy obecnie teraz, chociażby w edukacji( ͡
@duckmysick69: zatrudniałem, płaciłem, nie rekrutowałem oprócz 2 zarządców - w biznesie chodzi o zysk a nie o wasze korwinistyczne fantazje gdzie moja firma ma być drogą do waszego bogactwa - moja firma ma być drogą do mojego bogactwa
wy macie przeżyć i być w miarę zadowoleni by dalej móc dla mnie robić - to są fakty.