Wpis z mikrobloga

  • 3
@NoJakNieJakTak: w dużych korporacjach za nie podpisanie zmian umowy, zawartej klauzuli jest zwolnienie z winy pracownika


Ale pierdzielisz xD nie wiem w jakich dużych korpo pracowales ani w jakiej branzy, ale nigdy się nie spotkalem z czyms takim, a pracowałem w 3 korporacjach. Mam znajomych z wielu różnych firm i nikt nie miał czegoś podobnego. To że jesteś Januszem i kręcisz się w januszowskich firmach, to nie znaczy, że większość
  • Odpowiedz
Jak masz na umowie 5000 zł brutto i obniżą ci podatek to zostaje tobie więcej w kieszeni czy przedsiębiorcy?


@Trelik: Jakie to wybitnie "wolmościowe" rozumienie gospodarki. "Podatek" do jasnej cholery. xD
Który? Bo to ważne i to mocno bo jak obniżą dochodowy to więcej zostanie pracownikowi.
ALE pracodawca jest też zobowiązany do uiszczenia innych opłat które nie są zawarte w kwocie brutto i jeśli to jedna z nich zostanie zmniejszona
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@NoJakNieJakTak: Niższe koszty pracy pozwalają więcej zaoszczędzić pracodawcy. Oczywiście nie musi się to przekładać na podwyżki, ale ludzie się rozwijają i zmieniają pracę na lepiej płatną, mają więc możliwość wyboru i jeśli płace stoją w miejscu, to pójdą do takiego pracodawcy, który oferuje lepsze warunki. Więc w dłuższej perspektywie będzie się to przekładało na podwyżki.
  • Odpowiedz
@KaloszSzatana: Jak byś kiedyś pracował i doszło by do obniżki podatku to Janusz ciebie by zwolnił i na twoje miejsce cyk ktoś nowy na na nowych warunkach… a ty możesz iść do konkurencji gdzie inny Janusz już przygotował odpowiednia umowę. Ale jak się mieszka z Mame to skad człowiek może to wiedzieć
  • Odpowiedz
@KaloszSzatana: dla pracownika masz tylko jeden podatek plus składki ZUS. Jak obniżysz pit to zyska pracownik, jak składki to oboje. Jest jeszcze masa mniejszych podatków, opłat, które konfederacja chce zlikwidować, żeby uprościć prawo podatkowe.
  • Odpowiedz