Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jeszcze raz temat wałkowany milion razy ;) Którą opcję wybrać?
Sytuacja jest o tyle specyficzna, że ze względu na formę płatności 20+80 kredyt zacznę spłacać za rok, ale już teraz muszę się zdecydować. Pomostowe będzie płacone orientacyjnie do ok 09.2023 - 02.2024 przy czym 2024 jest bardziej realny i po tym okresie będzie możliwe refinansowanie więc bez względu na to co się będzie działo, na stałym oprocentowaniu musiałbym zostać być może nawet do 2024r. Zdolność na refinansowanie powinna być.
Droższy kredyt mnie nie zmiecie z planszy, ale wolę pieniądze zostawić w kieszeni.

1) Oprocentowanie zmienne 2,19% + Wibor 6m + pomostowe 0,05%
2) Oprocentowanie stałe 6,55% + pomostowe 0,05%

#kredythipoteczny #kredyt #nieruchomosci

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #624578e1ddbaf3b984e3005c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 14
@Lofi_Mrufka: nie, pożyczasz 500k i w następnym dniu oddajesz 500k. W następnym roku musisz oddać 500k oraz 30k opłaty za pożyczenie. Bank nigdzie w umowie nie ma że masz oddać 1mln. Wyobraź że ty udzielasz pożyczek, ile byś chciała aby ktoś ci oddał po roku?
OP: @Dalamar

Pytam bo decyzja jest o tyle trudniejsza, że nie dotyczy obecnej sytuacji, a tego co będzie w 2023r i później, a dodatkowo jeśli przejdę na stałe to nie będzie szans na zmianę tego przez ok 2 lata od dziś. Raczej wiem już co zrobię, ale jestem ciekawy opinii innych

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua