Wpis z mikrobloga

Mam rozterkę życiową.
Kupiłam niedawno iphona 13, użytkuje mi się z niego bardzo dobrze, cały ios do mnie przemawia lecz czy naprawdę potrzebuje tak drogiego telefonu ? Stać mnie na niego ale mam wyrzuty sumienia, bo to jednak 4k mogła bym za to polecieć w jakieś ładne miejsce, powinnam kupić jakiegoś samsunga s20 fe i pewnie byłabym zadowolona tak samo... mogę jeszcze go jutro zwrócić, sama już nie wiem pomóżcie prosze ( ͡° ʖ̯ ͡°) #apple #iphone #smartfon #android #technologia #pytanie
  • 150
@xydeN-: nie wiem jak teraz ale jeszcze pół roku temu kiedy działał mi iP11 to była to dla mnie spora udręka. W każdym razie jak narazie cały czas korzystam z 6S i nie odczuwam potrzeby zmiany/upgrade'u a korzystam z telefonu do wszystkiego i ciągle.
Iphone to rewelacyjny wybór tylko nie potrzebny Ci najnowszy model ,używam od zawsze tylko iphonów ale nowsze modele od xs max dla mnie nic nie wnoszą i z tego modelu jestem zadowolony ,plus jest taki że nie musze sie martwic ze nosze 4/5k w kieszeni.Także polecam używke starszego modelu z kondycją bateri >90%
@Krotniczka: czytam ten wątek na 3 letnim #!$%@?, wszystko chodzi bez zacinki.
Dałem za telefon 1500 zł, mam go 3 lata. Przez ten czas raz wylądował w serwisie jak go zmiażdżyłem stopką motocyklową - poszedł wyświetlacz i płyta główna.
Wymienili za free te elementy plus ramkę, mikrofon i głośnik bo jak to stwierdził technik "jak już było rozebrane to przy okazji zmieniliśmy".
Moim zdaniem kupno iPhone jeżeli nie mamy też lapka
@Krotniczka: Ja tak myślałam jak mi mąż kupił X zaraz po premierze. Że drogi, że po co mi. Mam już ten 4 rok i telefon robi mi w sumie za komputer. Rachunki, rezerwacje, ogarnianie różnych rzeczy tylko na telefonie. Lapka nie używam w ogóle. Jedynie co to bateria do wymiany, ale coś się nie mogę zebrać, żeby oddać do serwisu.

Z drugiej strony to prawda jest taka: po to się zapierdziela
@Krotniczka: Zwróć uwagę na to, że jeśli nie jesteś gadżeciarą to taki iPhone wystarczy Ci na 5 lat, będzie cały czas wspierany. Licząc 4K przez 5 lat z wymianą baterii w środku tego okresu wyjdzie Ci jakbyś kupiła smartfon za kilkaset zł co rok. Zostaw iPhone’a.
@Krotniczka: sam 3 lata temu zmieniając telefon, chciałem brać samsunga s10e ale cena 2700zł jakoś mnie odstraszyła. Stać mnie na to było, ale uznałem że to przesada za telefon i kupiłem flagowca tańszego o około 1000zł. za 1850zł. Korzystam do dziś dnia, i ciągle ma takie parametry że nie opłaca się zmieniać wcale.

Moim zdaniem jakaś wycieczka podróż po świecie jest więcej warta niż posiadanie takiego telefonu, skoro to jest u
@Krotniczka: nie, nie stać cię. Też myślałem by sobie kupić zabawkę (motocykl), ale miałem od razu wyrzuty bo mnie nie stać. Zresztą jakby mnie było stać to i tak bym nie kupił takiego drogiego telefonu bo siaomi za 700 zł działa już 2gi rok