Wpis z mikrobloga

Zapraszam do mrówczych światów ( ͡° ͜ʖ ͡° )*: #xerxesmrowki
https://youtube.com/user/PWRXerXes

Kilka słów tytułem moich dalszych planow:)
Musialem ograniczyć swoją hodowle ze względu na brak miejsca:/

Nie mam juz w ogóle Tetramorium bicarinatum a Oecophylla smaragdina zdechła jak już pisałem.

Postanowiłem skupić się na kolonii Carebara diversa, tej którą już mam oraz tej którą zakladam.
Jedna kolonia Carebara zajmuje naprawde duzo miejsca. Gniazdo ma podsatwe 15x35cm a areny 30x120cm. Jesli uda mi sie wyprowadzic drugą kolonię to również tyle samo miejsca będę musiał jej oddać.

Jako że nie udalo mi się z O.smaragdina i nie zamierzam już więcej z nimi próbować "muszę" cieszyć się tym co mam;D (Carebara to moje drugie ulubione mrówki, zaraz po Oecophylla).
Carebara zdecydowanie spełniają wszystkie moje wymagnia: są b liczne, drapieżne i agresywne.

Oprócz Carebara sa oczywiscie caly czas fire ants, Solenopsis geminata ale dziwnie b powoli sie rozwijają...

Sa tez jeszcze Pheidole pallidula i Pheidole megacephala.

P. megacephala S. geminata dostana nowe gniazda:)

W zwiazku z powyzszym, nie będę już kupować kolejnych gatunków tworzących duże kolonie. Jeśli już to gatunki tworzące małe kolonie:)

Dla zobrazowania moich możliwości hodowlanych: mam do dyspozycji 4 półki 100cm i wszystkie zajęte xD

Kolejnego regału nie kupię, to moja granica stanowiącą o tym, że jestem hobbystą ale jeszcze nie mrówczym świrem:p

#mrowki
#gruparatowaniapoziomu
#terrarystyka
#hodowlamrowek
  • 5