Wpis z mikrobloga

Chce się przejechać BMW X5 w nabliższe święta. Planuje je wynająć raczej dla zabawy i samego doświadczenia niż potrzeby. Jako że w przyszłości planuję kaszojady to ze względów finansowych i praktycznych będę się rozglądał za czymś pokroju X3.

Kto z was jeździ/-ł x5?

Jak tym się jeździ w porównaniu do x3? Z x3 raz jechałem w ramach eventu bmw experience i byłem zaskoczony jak bliskie jest do normalnej serii 3 w prowadzeniu w normalnym ruchu. Testy X6 na caroserii pokazywały że to raczej mega dupowóz jest. Faktycznie jest aż tak źle z tym bujaniem jak nie ma pneumatyki?

#motoryzacja #samochody #bmw
  • 52
@sorek: Dobra dobra już bez przesady. X1 nie jest wcale takie złe. Czuć klase premium nawet w bazowej opcji. Jeździłem raz i poza silnikiem 18i nie miałem większych zastrzeżeń, nawet jak na trzeszczące bmw. X5 zawsze mi się straszną kobyłą wydawało (w sumie dalej tak jest) ale jestem ciekaw czy prowadzić się jak krowa czy daje radę.

@BananowyAbazur: Skąd pomysł że pracuję w Niemczech?
X1 nie jest wcale takie złe


@cwlmod: jak porównujesz do innych gówno SUVów - pewno xD Ale ja porównuje do normalnego auta. Nie prowadzi się, nie jeździ, tragedia.
@cwlmod: miałem F15. Pneumatyka się #!$%@?. Koledze kilka razy klęknął na powitanie. Ja miałem bez pneumatyki i bez m pakietu i była kanapa, ale taki był cel. Ogólnie to buja w zakrętach i daje nura przy hamowaniu, tyle że to nie wyścigówka, no może poza poza x5m. Bardzo dobre auto jak nie masz możliwości posiadania dupowozu i czegoś for fun. Polecam.
@sorek: A który się niby tak dobrze prowadzi?

@ponik_kolny: Czyli jednak. Ciekawe czy przecierpie to bujanie po moim hothatchu xD Przynajmniej będzie wygodnie. Przeboleje te 1.5k na święta i zobaczę jak się tym jeździ.

Następny cel - S klasa :)
A który się niby tak dobrze prowadzi?


@cwlmod: całą linia 5 i 7 od czasów nowoczesnego zawieszenia czyli E38/E39

@trololo55: no ok może być wygodne ale wysoki środek ciężkości, wielka masa (niepotrzebnie) itp. to sprawia że w sumie można powiedzieć że VW Transporter się dobrze prowadzi - może jak na wielkie auto, ale jaki to ma sens? Fizyki nie oszukasz.
@sorek: ale #!$%@?, serio musialbys chyba na tor jechac aby zobaczyc różnicę miedzy tym a sedanem. Auto jest zajebiscie zestrojone, idealnie wywaażone między sportem, a komfortem

W porównaniu z g05 to mój SL to kanapa ;)
@trololo55: na pneumatyce prowadzi się nieźle, ale chyba nie ma podejścia do na przykład cayenne z pasm. Różnica jest, ale faktycznie przy ostrej jeździe. Seria 5 jest stabilniejsza przy szykanach i akcjach typu hamowanie z ostrym skrętem. Oczywiście z wyłączonym esp, bo na włączonym przy uslizgach x5 bardziej zredukuje prędkość i auta przejeżdzają zadanie po wyznaczonej linii. Tylko x5 wolniej. A argument o masie jest inwalidą, bo m5c z karbonowym dachem
@sorek: fajnie, ze porównujesz x5 na pneumatyce i SLa z ABC do octavi.

Powiem tak, zamienisz miedys e36 na golfa7 czy 8 1.2 i to będzie twoje nowe najlepsze auto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Powiem tak, zamienisz miedys e36 na golfa7 czy 8 1.2 i to będzie twoje nowe najlepsze auto ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@trololo55: jeździłym tego typu samochodami i nie robią na mnie wrażenia. Ja nie mówię że E36 na daily jest dobre, ale odpowiednio zestrojone na torze prowadzi się cudownie. Zresztą, ja muszę mieć RWD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na daily wolę E39

I
pod wezgledem wszystkiego kazde z tych aut bedzie lepsze od e39


@trololo55: otóż nie i potwierdzają to nawet recenzenci nowych aut ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bardzo ciężko nawet w nowych 5tkach o takie zestrojenie jak w tym starym samochodzie.