Wpis z mikrobloga

Mam trzech letniego kota od niedzieli, w zasadzie we wtorek myślałem że jest już z nim lepiej, bo wyszedł i dał się wziąć na ręce, pogłaskać, w środę znów stała się dosłownie nietykalna, zmienia co jakiś czas miejsce kryjówki, najgorsze na 90% jeszcze nic nie zjadła odkąd jest u mnie, dodatkowo nie skorzystała jeszcze z kuwety. Dziś daje się pogłaskać, ale nie chce jej wyciagac z szafy gdzie obecnie siedzi. Myślicie że warto ją spakować w transporter i pójść do weterynarza. Boje się że przysporzy to jej kolejnego stresu. Ma wodę, ma co chwilę nałożone nowe jedzenie, które jadła w poprzednim domu, ma do dyspozycji swój kocyk. Potwornie się martwię. #koty #pokazkota #kot
Pobierz
źródło: comment_1648216236lyl9En2NlfTVVb0WXZ3kBa.jpg
  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tabarok: może spróbuj nalać octu z wodą do takiego psikacza i ja psiknac w pyszczek jak będzie niegrzeczna. Widziałem na YT tak robią przy tresurze
@tabarok: Daj kitkowi jedzenie kolo kryjówki, tak samo kuwete. Miałam podobnie z moim kotem, nie robiłam gwałtownych ruchów nie odkurzałam nie waliłam garnkami w domu, telewizor cicho działał. Myślisz ze kitku coś wypił wody? Moze pojedyncze chrupki podrzuc mu do kryjówki.
@Alfabet: szkoda że Tobie tak nie robiono, ech szkoda słów.
@ByCzXD: ma właśnie w kryjówce, kryjówkach, przenoszę z miejsca na miejsce gdzie sie chowa, było za szafą w kącie, pózniej pod łóżkiem przy ścianie, teraz w szafie siedzi i obok wyjścia. Mam też inne koty w domu, które nie mają do niej dostępu i raczej jej obecnością na razie się nie interesują.
@tabarok: bier na przegląd do dobrego weta od razu i tak już jest zestresowana(?) - lepiej mieć to z głowy.
Później zapakuj do szafy (czy gdzie tam lubi) i niech się aklimatyzuje.
Swoją drogą trochę marnie wygląda, fajnie że trafiła do kogoś kto wykazuje zainteresowanie zwierzakiem :)
Kot im starszy tym gorzej znosi zmiany otoczenia.
@tabarok: w takim razie dzwoń do weta, kot bez wody i mokrej karmy skąd pobiera wode to duzy problem... Wet najwyzej da kroplóweczke. zapytaj też czy ma takie feromony na uspokojenie ktore wpina się do gniazdka. Uspokajają koty własnie w stresujących syt. Ew dopytaj sie czy to dobry pomysł i jak wet nie ma tego u siebie to kupisz w zoologicznym. Dawaj znać co i jak.
Od niedzieli to trochę długo bez jedzenia, wodę chociaż rusza?


@PiotrLotr: no właśnie wydaje mi się że w środę coś zjadła, wodę średnio mam jak spraewdzić, jedzeniu robię zdjęcia po podaniu i pózniej oceniam czy jest ruszone, a woda albo paruje albo faktycznie mało, ale pije.

moich kotów po przejściach feromony zdziałały cuda podczas socjalizacji.


@wysuszony_szkielet_kostny_czlowieka: zaraz idę kupić, choć w sumie mam takie coś w domu, nie wiem czy
Pobierz
źródło: comment_1648217384toXJ1mFA9VfEfl4lpbk5eP.jpg