Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś objaśnić z czym związane są te obawy że "rosja się na Ukrainie nie zatrzyma" oraz na ile uzasadnione są te obawy? Ciągle słyszę ten pusty frazes, niestety ostatnio coraz częściej, i chciałbym się dowiedzieć jakie są realia, jakie są przesłanki? Co sie wydarzyło że takim frazesem rzuca się już nie tylko na tagu na wykopie ale mówi o tym sam prezydent oraz NATO? Mirki JEST ŹLE?
#ukraina #wojna #rosja #polska #nato #usa #geopolityka
  • 11
@Frygus96: Z logicznego punktu widzenia są bardzo małe szanse, Rosja poniosła duże straty i na moje nie ma kasy ani ludzi żeby pchać się do Europy.
No ale z drugiej strony putler ma nasrane w głowie więc nie wiadomo. Ale myślę że narazie możemy spać spokojnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Frygus96: to jest możliwe, że się nie zatrzyma. Ale Polski niestety nie zaatakuje. Ani innego kraju NATO.
Atak na kraj NATO to atak na wszystkie kraje NATO, i reakcja musiałaby być bardziej stanowcza.

Rosja nie ma najmniejszej szansy z krajami NATO. Paradoksalnie opór samej polskiej armii byłby słabszy niż na Ukrainie. Ale tu nie byłoby zastanawiania się, tylko reakcja NATO byłaby błyskawiczna... Albo doszłoby do kompletnego ośmieszenia i de facto zmiany