Wpis z mikrobloga

@kropla_bez_kitu_benc: Sora ale ten konfikt wybuchł, bo Rosjanie uznali, że odstraszanie USA w naszym regionie jest gówno warte. Czyli niestety wojna idzie na konto Bidena. Jak zachowałby się Trump, ciężko ocenić, bo był nieobliczalny. Widzę jednak po jego obecnych wypowiedziach, że działby bardziej stanowczo.
  • Odpowiedz
@kropla_bez_kitu_benc: no ja jestem serio ciekaw jaka będzie narracja jeśli ukraina w końcu przegra. Ktoś w końcu się polapie, że te wysyłanie sprzetu było tylko dolewaniem olwiy do ognia i jedyne co dało to więcej kraterów i zburzonych budynków
  • Odpowiedz
@knur3000: No nie, bądźmy poważni. Stawiali mu zarzuty, że naciskał Zeleńskiego aby ten pogrążył syna Bidena. Był to czysto polityczny zabieg skierowany na wewnętrzną scenę. Więc:

bo łamał prawo tylko po to, by blokować dostawy broni na Ukrainę


jest manipulacją z Twojej strony.
  • Odpowiedz
@Mokraszparka: a przy okazji zwracał uwagę na to, że Europa nie uniezależnia się od rosyjskich surowców i płacąc za ropę czy gaz kupuje ruskim uzbrojenie. Co więcej, kupuje u kurna siebie, bo Francuzi, Niemcy czy włosi sprzedawali pomimo sankcji broń na wschód. Co więcej trump groził wycofaniem wojsk z Europy jeśli kraje nie zaczną spełniać natowskiego wymogu 2procent pkb na wojsko.

Więc proszę skończcie #!$%@?, że byłaby wojna gorsza, lub
  • Odpowiedz
@Mokraszparka: Wiem, że Trump wstrzymał kasę Zeleńskiemu. Ale tłumaczyłem, że głównym powodem nie było to, żeby Ukraina była bez broni, tylko chciał wymóc na Zeleńskim, żeby ten pogrążył Huntera Bidena, co pomogłoby mu wygrać w wyborach. A co do wojny, to chodzi tylko i wyłącznie o odstraszanie i percepcje siły lub jej braku. Biden popełnił kilka błędów (a może od początku zamierzał sprowokować tę wojnę?) podczas tego kryzysu i na
  • Odpowiedz