Wpis z mikrobloga

1) Po zarejestrowaniu jako bezrobotny dostaje się jakieś powiadomienie/wiadomość, że wniosek został przyjęty na tym portalu 'praca gov pl'? Czy gdzieś to można sprawdzić?
2) Po wysłaniu wniosku już jestem objęty ubezpieczeniem? (wniosek złożony 3 dni temu)
3) Pod koniec wypełniania wniosku było coś do zaznaczenia jaką drogą mają mnie informować o ofertach i zaznaczyłem tylko mail. Rozumiem, że dzwonić w takim razie nie będą?
4) Z jakim mniejwięcej wyprzedzeniem informują o konieczności udania się na rozmowę o prace/staż?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi! :)

Pozwolisz, że zawołam Cię @cus_ :D
#bezrobocie #praca #bezrobocie #rynekpracy #pieniadze #pracbaza #neet #urzadpracy
  • 6
@Yomaszeq Hej. 1. Samego jako tako "potwierdzenia" że wniosek wpłynął do bazy urzędu do rozpatrzenia nie dostaniesz, na końcu rejestracji powinien wyskoczyć Ci komunikat że wniosek Wysłano poprawnie i to tyle. Jeśli złożyłeś poprawnie wniosek z profilem zaufanym i załączyłeś wszystkie wymagane dokumenty to dostaniesz odpowiedź w postaci: decyzji o uznaniu za bezrobotnego (zarejestrowany będziesz od dnia złożenia wniosku) + wezwanie na termin wizyty u swojego doradcy. Będą do odebrania na gov.pl
@gotiman13 Staże, kursy, szkolenia, dotacje na działalność, bony na zasiedlenie, refundacja studiów podyplomowych, refundacja dojazdów do pracy, czasami pracodawcy wysyłają swoje osoby żeby je wziąć z pup na refundację kosztów zatrudnienia, prace interwencyjne, itd.