Wpis z mikrobloga

W takim razie zorganizuj coś podobnego, ale dla mężczyzn. Kto Ci broni? ¯_(ツ)_/¯


@Phyrexia: Nikt ale po pierwsze jak mam osobiście to gdzieś tylko zwracam na to uwagę a po drugie może zamiast robić firmy z których część dyskryminuje mężczyzn a inna część kobiety to może sensowniej by było mieć firmy które nie dyskryminują nikogo?

Bo jako pasażer mężczyzna nie doświadczasz molestowania, gwałtów i gróźb w takiej formie i częstotliwości jak
  • Odpowiedz
@Felonious_Gru: wiesz co, w sumie tak, ale wątpię, że w przypadku mężczyzn takie sytuacje zdarzają się tak często (bo całkiem prawdopodobne, że jakieś są, powaleni ludzie należą do obu płci i mężczyźni też często są molestowani, o czy z jakichś powodów się nie mówi) https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-11-15/warszawa-molestowanie-i-gwalt-w-pojazdach-zamawianych-przez-aplikacje/

Z kolei jak poczytam sobie tu niektóre komenty o dyskryminacjach i różnorakie bóldupienia (tak, jakby ktokolwiek na takiej akcji tracił), to też coś człowiekowi więdnie.

A
  • Odpowiedz
@Phyrexia: Ja jako mężczyzna nie mam wpływu na płeć kierowcy, kobieta jako kobieta ma wpływ na płeć kierowcy. To jest oczywiście bardzo mała rzecz, tym niemniej płeć sprawia że nie mamy takich samych opcji wyboru.
  • Odpowiedz
@garrincha94: Ponawiam pytanie, skoro uważasz brak takiego wpływu przez mężczyzn za coś co powinno zostać zmienione, poczyń jakiś ruch by umożliwić podobną inicjatywę również dla mężczyzn. Zamiast narzekać na to, że coś jest i jak pies ogrodnika próbować to zwalczać w imię wyimaginowanej dyskryminacji chyba lepiej jest umożliwić podobne udogodnienie dla obu płci? Kto wie, może znajdziesz w ten sposób swoją niszę?
  • Odpowiedz
@Felonious_Gru: faceci powinni się zebrać i zrobić im aferę za insynuacje że to gwałciciele, to jest zwyczajnie obraźliwe. jak złotówa wali jakieś seksistowskie teksty to wystawić mu jedną gwiazdkę i tyle, na coś te opinie są.
  • Odpowiedz
@Phyrexia: Sądzę że doskonale wiesz, że to nie jest argument. Uważasz, że dzieci w Afryce nie powinny głodować? Zrób coś! Uważasz, że globalne firmy powodują za dużo zanieczyszczeń w oceanach? Zrób coś! Uważasz, że ludzie w Korei Północnej powinni mieć dostęp do wolnego świata? Zrób coś! Mogę tak wymieniać bez końca. To, że mam krytyczne zdanie wobec jakiegoś zjawiska i je wyrażam nie obliguje mnie do niczego - nie znasz mnie,
  • Odpowiedz
@Felonious_Gru: Nie zapomnę jak kiedyś zauważyłem pojazd z napisem "babska szkoła jazdy" Zwróciłem uwagę obu pań za kółkiem parskając szowinistycznym śmiechem chada. Obie się na mnie zagapiły i wjechały w dupę busa. Najlepsze jest to że nie zmyślam XDDD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@Flypho: ale kto z ciebie robi gwałciciela? Pracujesz tam? Jak już Ci tu tlumaczy wiele dziewczyn dwuznaczne komentarze, dziwne propozycje, niechciane komentarze itp. są na porządku dziennym. To nie jest tak, że jak ktoś cie dziś nie zgwałcił to już jest wszystko super.

Takie przejazdy często są stresujące właśnie dlatego, że kierowca zaczyna gadać jakieś #!$%@?, robić podchody i nie wiesz jak masz zareagować. Będziesz miła to go zachęcisz, będziesz cicho
  • Odpowiedz
@garrincha94: Argument jest taki, że jeśli coś powstaje dla kobiet, odpowiedzią nie powinno być "z jakiej racji kobieta ma coś takiego dostawać" a "z jakiej racji mężczyźni też sobie czegoś takiego jeszcze nie zorganizowali?" W dowolnym przypadku czy to kursów ze środków unijnych czy dowolnego projektu skierowanego do kobiet, będącego bardzo często rozwiązaniem konkretnych problemów wynikających z dyskryminacji czy toksycznej męskości, odpowiedź facetów w większości wygląda podobnie do Twojej. Innymi słowy
  • Odpowiedz
No to teraz pomyś sobie, że kobiety mają tak prawie cały czas kiedy sa same. Cały czas musimy wszystko analizować, kalkulować, rozkminać żeby się nie postawić w niebezpiecznej sytuacji. Każdy facet to niestety potencjalne zagrożenie i mimo, że wiesz, że na 99% to jest spoko ziomeczek to musisz mieć się na baczności. I to jest cholernie wyczerpujące i nawet wiele kobiet sobie nie zdaje z tego spawy bo to niestety nasza drugą
  • Odpowiedz
Argument jest taki, że jeśli coś powstaje dla kobiet, odpowiedzią nie powinno być "z jakiej racji kobieta ma coś takiego dostawać"


@Phyrexia: Ale to nie jest moje podejście. Bardzo dobrze, że taka inicjatywa jest! W pełni ją popieram, kobiety mają prawo woleć jeździć w kobietami, nie ma w tym nic złego i ja to w pełni rozumiem.

"z jakiej racji mężczyźni też sobie czegoś takiego jeszcze nie zorganizowali?"


Ale nie o
  • Odpowiedz
@nika_blue

Przykładowo ja kiedyś miałam kierowcę który zablokował drzwi bo "chciał trochę pogadać" i zaczął pieprzyć jakieś farmazony z podtekstami. Jak mówiłam, że muszę iść to mówił. że "już, jeszcze minutka". W końcu napisałam sms do sąsiada i wyszedł i zapukał w okno i dopiero kierowca się wystraszył i otworzył drzwi. Ja byłam mega zesrana i w takim szoku, że nawet nie wiedziałam co powiedzieć. Oczywiście poszła skarga, ale według prawa do
  • Odpowiedz