Wpis z mikrobloga

Internet UPC czy Orange? UPC chyba 5 zł tańszy i 200 mb szybszy. Jutro już miałem mieć instalację od UPC ale po dzisiejszym telefonie od konsultantki trochę mi się odechciało skorzystać z ich usług.

Poprzedni właściciel mieszkania nie zerwał umowy, nie wiem czy jakiś sprzęt miał do oddania czy coś ale ton babki był co najmniej dziwny, czułem się trochę jakby komornik dzwonił albo policjant robił mi przesłuchanie (który z góry twierdzi, że kłamiesz), bo taki ton właśnie bulwa miała...
Pytam o następny termin skoro jutrzejszy został odwołany (chcą ode mnie zdjęcia umowy) i dostaję od niej informację z taką drwiną "to nie ma znaczenia"? wtf? Po jej kilku dziwnych odzywkach #!$%@?łem się trochę i w sumie powiedziałem jej, że jednak podziękuję za ich ofertę bo na stronie termin można sprawdzić a ona przez telefon nie może? Czy jej się nie chce? Albo uważa, że kłamie czy co?... No #!$%@? dziwne, tylko dla kogoś kto ma 3 godziny drogi do nowego mieszkania jednak nie jest to wygodne. Oczywiście ton się nagle zmienił i mogła już sprawdzić następny termin, ale niesmak pozostał...

Przez to zastanawiam się nad orange, ma ktoś? poleca światłowód? Orange jakoś źle mi się kojarzy, ale może jest już lepiej? Albo coś innego od lokalnych dostawców w Katowicach?

#upc #orange #internet #katowice
  • 12
@KELO9550: Chłopie, składaj skargę przez stronę. Kierownik lub ktoś inny będzie musiał odsłuchać jej rozmowę z Tobą i na pewno będzie miała przez to problemy.

A Orange zły nie jest. Choć to zawsze zależy od lokalizacji. W jednej lepiej i stabilniej śmiga Vectra, w innej Orange itd.
@umtali: Tak właśnie zrobiłem, termin był zaklepany na jutro (przez stronę), ale dziś się okazało że nadal umowa jest aktywna na to mieszkanie i wstrzymali aktywację dopóki nie wyślę im zdjęcia, że mam prawa do mieszkania.
@MrAndy: @KELO9550: dopytaj jak technologia w tym upc. Miałem UPC i światłowód był tylko do bloku, a do mieszkania zwykła skrętka. W Orange jest ftth prosto do mieszkania.

Mimo wszystko - korzystałem z UPC i w zasadzie wszystko bylo git.