Wpis z mikrobloga

Co sie dzieje z kredytem hipotecznym jeśli w trakcie wojny została zniszczona nieruchomość?

Przyklad:
Natasha z mężem wzięła kredyt na mieszkanie na 25 lat w Kijowie pol roku temu. Mieszkanie zostalo calkowicie zniszczone przez rosjan.

O ile sprawdzałem to ubezpieczenie mojego kredytu chroni nieruchomosc od pożaru na przykład ale jest tam zapis, ze zniszczeń wojennych lub terrorystycznych ubezpieczenie nie obejmuje.

#ukraina #nieruchomosci #kredythipoteczny
  • 17
  • Odpowiedz
  • 28
@login-znaki-alfanumeryczne na Ukrainie to nie wiem ale w Polsce bank może wypowiedzieć umowę kredytową i zarządzać spłaty całego kredytu natychmiast ponieważ przedmiot zabezpieczenia przestał istnieć / znacznie stracił na wartości.
  • Odpowiedz
Jeszcze zadaj takie pytanie:

A co się dzieje jak wynajmujesz mieszkanie które zostało zniszczone? A masz umowę najmu na rok jeszcze? Przyjmując, że urwało Ci nogi podczas wybuchu ale żyjesz, a janusz rentier stracił wzrok.
  • Odpowiedz
@Kiedysbedeczerwonka: z wynajmem sytuacja jest akurat bardzo prosta bo masz prawo zrezygnować z wynajmu "z ważnych powodów" i tyle, w trakcie wojny Janusz rentier będzie miał o wiele ważniejsze sprawy niż Cię ciągać po sądach. Ale kwestii kredytu sama jestem bardzo ciekawa bo banki nie zapominają.
  • Odpowiedz
@ggggunit: Każde ubezpieczenie standardowo wyklucza w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia ochronę na wypadek szkód powstałych w wyniku wojny albo aktów terroryzmu. Nie da się od tego ubezpieczyć, chyba ze postaramy się o jakieś bardzo indywidualne, drogie ubezpieczenia których nie ma w standardzie TU
  • Odpowiedz