Wpis z mikrobloga

@Indoktrynator: Miodek nie jest przeciwnikiem mówienia w Ukrainie.

Jak wyjaśnia wieloletni dyrektor Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego prof. Jan Miodek i jedna, i druga forma są poprawne.

- Tu nie ma żadnego błędu. Spontanicznie Polacy, zwłaszcza starszego pokolenia, powiedzą na Ukrainę jadę i na Ukrainie byłem. Tak jak na Litwę, na Łotwę, na Węgry. Natomiast z tych wszystkich narodów to właśnie Ukraińcy od lat dziwili się najbardziej temu, dlaczego my
  • Odpowiedz
@yayo rozmawiałem z kilkoma Ukraińcami na przestrzeni ostatnich kilku lat i każdy z nich używał zwrotu "na Ukrainie".
Może jak przyjdą do mnie goście co palą w domu to i u siebie też im pozwolę. Może będzie jeb@ło ale jaki szacunek im okażę?
  • Odpowiedz
@yayo: Tak, masz rację. W tym memie chodziło mi bardziej o sytuację, gdzie obojętne czy napiszesz w Ukrainie czy na Ukrainie, to od trzech tygodni prawie zawsze znajdzie się ktoś w komentarzach kto ma o to ból dupy i Cię "poprawi" na jego widzimisię.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@yayo: nie jest, wrzucasz urywek wypowiedzi.

Uważa że woli używać na, ale jeśli dla Ukraińców na może się źle kojarzyć to nie ma nic złego w używaniu W.

Obie formy są poprawne manipulacie.
  • Odpowiedz
@yayo: niech każdy mówi jak chce ale niech nikt mi nie #!$%@? że jestem onucą kiedy mówię poprawnie. Jak będę chciał to sam se uznam żeby mówić inaczej niż NA Ukrainie.
  • Odpowiedz
gadałem z wieloma Ukraińcami i każdy z nich używał zwrotu "w Ukrainie" ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@groch-o-sciane: A ja poznałem wielu Ukraińców i każdy gadał "na" i miał w dupie jak mówimy w naszym języku. Jak widać, jeśli w Polsce są fajnopolacy szukający dziury w całym, tak i na Ukrainie są ich odpowiedniki, którzy lubią narzucać innym swoje zdanie.
  • Odpowiedz
@yayo: najpierw napisał nieprawdę, że "w Ukrainie" jest niepoprawnie, ale on przymknie oko i nie będzie się czepiał xD a potem już mówił co innego, ale nie przyznał się do błędu mądraliński
  • Odpowiedz