Wpis z mikrobloga

8 marca wrzuciłem na mirko wpis o tym, że uchodźcy z Ukrainy zachowywali się jak bydło w samolocie. Oczywiście wiadomo, że to ze mną jest problem, bo nie można wyrazić negatywnej opinii na temat uchodźców z Ukrainy.

Z perspektyw czasu pomyślałem, że może faktycznie jestem zbyt surowy Do wczoraj.
Do rzeczy.
W związku z wieloma podróżami służbowymi, wczoraj zatrzymałem się w Warszawie w jednym z nielicznych hoteli, który nie był przesadnie drogi a pasował mi lokalizacyjnie. Okazało się, że właściciel postanowił na 2 piętrze zrobić im bazę noclegową. Piękny i szlachetny gest.
Uwierzcie mi. Ja czegoś takiego nie widziałem nawet śpiąc w zajazdach przy drogach krajowych, gdzie przyjeżdża się bawić wiejska młodzież. Krzyki, kłótnie, awantury. Trzaskanie drzwiami i bieganie w późnych godzinach nocnych. Okropieństwo. Zasypiasz a nagle nie budzisz się przez jakiś hałas, tylko darcie mordy jak u ostatniej patologii. Serce kołacze, ze snem możesz się pożegnać na następne półtorej godziny zanim się na tyle wyciszysz. Przysypiam kolejny raz. Nagle słyszę na schodach jak biegnie kilka osób w ciężkich butach. Przez chwilę pomyślałem, że ktoś po policję zadzwonił i wjeżdża grupa szturmowa, bo u góry coś się wydarzyło, stąd te wrzaski a teraz taki tupot. Nie. Kolejny raz się myliłem.

Na moim piętrze (1) zajęte były tylko dwa pokoje. Mój i jeszcze jeden - też Polak. Facet zadzwonił po właściciela, gość przyjechał i słyszę jak gadają na klatce, że facet przesadza i wyolbrzymia, po czym otworzyłem swoje drzwi i mówię, że się nie da niestety tutaj przebywać a ja pod drzwi położyłem koc, żeby było nieco ciszej. Właściciel stwierdził, że nic nie poradzi i poszedł. Zajebiście.

Szczegóły dzisiejszego śniadania przemilczę, bo zaraz ktoś uargumentuje, że się bali o to, że jedzenia zabraknie, stąd nakładanie trzech talerzy żarcia i nalewanie soków, kawy i herbaty jednocześnie. Sorry ale dla mnie to jest nieporozumienie. Szanujmy innych ale szanujmy też siebie.

#oswiadczenie #uchodzcy #ukraina #wojna
  • 70
@FELIX90: proszę podać na pw w jakim hotelu byłeś i kiedy a ja postaram się zdementować/potwierdzić twoja wersje. Bo jak zgaduje żadnego filmu nie zdążyłeś nagrać, mimo ze ten cały horror dział się cała noc? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@FELIX90: Ale skąd zdziwienie, to tacy sami ludzie jak my a nawet bardzo podobni do nas. Są wśród nich tacy którzy potrafią się zachować oraz tacy którzy nie potrafią ¯\_(ツ)_/¯
@K-S-: różnica jest w odbiorze. Przeczytaj komentarze. Im wolno bo sa pokrzywdzeni a ja się czepiam i wymyślam a tak w ogóle to powinienem dostarczyć teczkę dowodów o przeprowadzić przesłuchanie świadków.
Tobie można zwrócić uwagę, im właściciel obiektu nie raczył i olał temat.
ale w czym nie pomaga? Nie nawołuję do nienawiści, tylko do racjonalnego patrzenia i wyzbycia się bezkrytyczności, bo niedługo każdy kto uciekł przed wojną będzie traktowany jak święty kościoła jeszcze za żywota.


@FELIX90: no czyli w sumie do czego nas namawiasz, bo dalej nie rozumiem?