Wpis z mikrobloga

I jak mam rozumieć fakt, że Ameryka bombardowała inne kraje jest usprawiedliwieniem i przyzwoleniem na to, by Rosja to robiła, tak?


@JustTheDude: Na tej grafice nie ma nigdzie usprawiedliwienia dla bombardowania przez Rosjan, tylko wskazanie hipokryzji ludzi
@Namarin No tak. W Afryce zabija się ludzi więc nie powinieneś protestować przeciw zabijaniu ludzi w sąsiednim kraju bo będziesz NPCem. Super logika.
@GdziejestPrawda: Poczytaj o Kambodży.

(Amerykanie) w wyniku operacji "Menu", jak niechlubnie nazwano tajemne bombardowania na khmerskie państwo spuścili łącznie 2 756 941 bomb - półtora razy więcej od tego, ile Amerykanie zrzucili w czasie drugiej wojny światowej.
Od samych amerykańskich bomb przyjmuje się, że zginęło 600 tysięcy ludzi.
https://histmag.org/Historia-przemilczanej-zbrodni-w-Kambodzy.-Jak-wspolczesny-swiat-przyczynil-sie-do-jednego-z-najwiekszych-ludobojstw-XX-wieku-19935

https://histmag.org/Czerwoni-Khmerzy-i-ich-krwawe-rzady-w-Kambodzy-17627

https://histmag.org/Ponad-czterdziesci-lat-od-Roku-Zero.-Zbrodnie-Czerwonych-Khmerow-w-Kambodzy-11260
@Namarin: jesli dziwi Cie, ze np. ja martwie sie Ukraina a mam raczej w dupie co tam bombarduja amerykance, to podam Ci co przychodzi mi do glowy:
- tamci sa dla mnie obcy kulturowo,
- podejrzewam, ze sa wrogo do mnie i mojej kultury nastawieni,
- nie zycze sobie dluzszej granicy z kacapami niz juz istnieje,
- ukrainki które poznalem sa duzo ladniejsze od czarnych skrzynek pocztowych, które podobno skrywaja islamskie
@Namarin: Tylko przypomnę że w Wietnamie była wojna domowa, którą wywołały komuchy, instalując partyzantkę na południu i atakując zbrojnie z północy. Amerykanie stanęli po stronie republikańskiego południa, a nie najechali z celem podbicia suwerenny kraj, w przeciwieństwie do Rosji, która barbarzyńsko zaatakowała demokratyczny kraj.
@Namarin: Czyli wrzucasz manipulacyjne fejki w które sam nie wierzysz? Fajne podejście. Weź chociaż za to kopiejki, wiem ze teraz niewiele warte ale zawsze lepiej coś z tego mieć niż w czynie społecznym siać manipulacje
@GdziejestPrawda: Na jakie państwo z realną infrastrukturą USA napadło? Zazwyczaj to jakieś zaścianki gdzie najwyższy budynek ma 8 metrów, większość nie ma dachu a podstawowy materiał budulcowy to piach i krowie gówno.
@Namarin:
Dla równowagi warto wspomnieć, że w USA są również tzw. "tankies" (hardzi lewacy, zwolennicy komunizmu - moim zdaniem po prostu pożyteczni idioci), którzy mają dokładnie odwrotną reakcję - na widok amerykańskiego imperializmu drą ryja, ryczą i rozdzierają szaty, natomiast jeśli chodzi o rosyjski imperializm, to nie widzą już w nim niczego złego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dla równowagi warto wspomnieć, że w USA są również tzw. "tankies" (hardzi lewacy, zwolennicy komunizmu - moim zdaniem po prostu pożyteczni idioci), którzy mają dokładnie odwrotną reakcję - na widok amerykańskiego imperializmu drą ryja, ryczą i rozdzierają szaty, natomiast jeśli chodzi o rosyjski imperializm, to nie widzą już w nim niczego złego ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Devilus: Zgadza się. W UK też lewactwo LGBT klękało na jednym
czaicie, że ten ruski szpion od 14 lat tutaj działa? Ciekawe kto to w ogóle jest. Niesamowite gówno 14 lat kacetu na vikopie. Absolutnie obrzydliwe.


@Pix777: No tak, już 14 lat temu założyłem tutaj konto bo przewidziałem że wykop stanie się takim łajnem i bedzie wojna więc już za wczasu się przygotowałem by szerzyć w 2022 rosyjską propagandę.

To ma sens!
przecież rosja zrobiła kilkukrotnie więcej zniszczeń w Syrii i Afganistanie niż USA na całym bliskim wschodzie


@Tetsuya: A ty dalej nie rozumiesz że to nie chodzi o to kto bardziej i więcej tylko o sam fakt że obydwie strony są złe.